مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   2 آبان 1397   /   کد مطلب: 20491   /   بازدید: 3069   /   نظرات: 0

پیگیری نماینده کاشمر برای راه آهن غرب خراسان / پیش بینی بودجه اتصال سبزوار، بردسکن، خلیل آباد و کاشمر به راه آهن سراسری مشهد - بافق

پیگیری نماینده کاشمر برای راه آهن غرب خراسان  پیش بینی بودجه اتصال سبزوار بردسکن خلیل آباد و کاشمر به راه آهن سراسری مشهد - بافق
نماینده مردم کاشمر در مجلس عنوان کرد:
ضرورت اختصاص صددرصد بودجه برای اجرای باند دوم شادمهر-انابد
 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص 100 درصدی ردیف ملی پیش بینی شده در بودجه سال 97 برای اجرای باند دوم شادمهر به انابد ضرورت دارد؛ این مطالبه 20 ساله مردم کاشمر است.
 
بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار خود با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این دیدار بر تخصیص اعتبار به محور شادمهر تا انابد، پروژه‌های عمرانی و طرح‌های فرهنگی، ورزشی منطقه ترشیز تاکید شد.
 
وی اختصاص بودجه برای اجرای طرح‌های عمران شهری در هفت شهرداری منطقه ترشیز و پیش بینی بودجه حداقل 500 میلیارد ریالی برای اجرایی شدن طرح اتصال شبکه ریلی سبزوار، بردسکن، خلیل آباد و کاشمر به محور سراسری و مشهد - بافق را از جمله موارد دیگر طرح شده در این جلسه بیان کرد و افزود: اختصاص مبلغ 900 میلیارد ریالی به محور شادمهر، کاشمر، بردسکن و انابد تا سال 1400 که از مصوبه‌های سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی بود نیز جزء مطالبات این دیدار قرار گرفت.
 
بنیادی از اختصاص 34 میلیارد ریال برای بهسازی جاده‌های مواصلاتی منطقه ترشیز با موافقت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور خبر داد و گفت: در خصوص ترمیم جاده‌های مواصلاتی جنوب به شمال و غرب به شرق کشور از مسیر بردسکن، موافقت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با تخصیص اعتبار دریافت شده است.
 
نماینده مردم کاشمر، در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به تردد بی‌شمار مسافران و زائران حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا( ع)، ترمیم و اصلاح این جاده‌های منطقه ترشیز ضروری است و در این راستا 11 میلیارد ریال برای بهسازی و روکش محور بردسکن به سبزوار اختصاص یافته است.
 
وی اظهار کرد: با موافقت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور مبلغ 10 میلیارد ریال برای بهسازی و روکش سه راهی بردسکن به بجستان، 10 میلیارد ریال برای بهسازی و روکش محور کاشمر به بردسکن و همچنین 3 هزار و 120 میلیون ریال برای بهسازی و روکش محور بردسکن به طبس اختصاص یافته است.
 
بنیادی پروژه محور کاشمر به شادمهر را یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های شهرستان دانست و اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی توسعه در هر منطقه موضوع راه‌های مواصلاتی است. در سفر هیات دولت به خراسان رضوی در اردیبهشت‌ماه با پیگیری‌های صورت گرفته و از سویی به دلیل حساسیت و ضرورت پروژه محور شادمهر به کاشمر و ادامه آن تا بردسکن، این پروژه به عنوان یکی از اولویت‌های کاری دولت قرار داده شد.
 
وی با بیان اینکه سال‌هاست محور کاشمر به شادمهر به علت کم عرض بودن و نداشتن استانداردهای لازم به یکی از معضلاتی تبدیل شده که روزانه مردم با خطرات آن دست و پنجه نرم می‌کنند و عامل اصلی به وجود آمدن خطرات جبران ناپذیر شده است، بیان کرد: متاسفانه در گذشته هیچ کاری برای این جاده انجام نشده بود. هر چند در دولتی که درآمدهای بسیاری داشته کاری برای این جاده صورت نگرفته اما در این دولت که از وضعیت اعتباری مطلوبی برخوردار نیست اقدامات بسیار ارزنده‌ای انجام شده است.
 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: یک طرفه شدن جاده کاشمر به شادمهر یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند از تصادفات جلوگیری کند، تأمین روشنایی تقاطع‌های حساس نیز یک ضرورت است با توجه به اینکه کاشمر در مسیر شهرستان‌های خلیل‌آباد و بردسکن قرار دارد دوبانده شدن این جاده بسیار مهم است و بیش از 20 سال مردم به دنبال دوبانده شدن این محور هستند.
 
بنیادی افزود: هرچند بودجه اختصاص یافته به راهداری کاشمر در سال جاری جوابگوی نیازها نیست اما کل بودجه اختصاص یافته به استان خراسان رضوی قابل قبول است.
 
منبع: ایسنا
 
 
گفتنی است نزدیک به یک میلیون نفر از جمعیت چند شهرستان غرب خراسان رضوی، تا کنون از امکانات حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه، بی بهره بوده اند و همین موضوع باعث تشدید محرومیت ها در این منطقه از کشور شده است، که در حاشیه کویر مرکزی ایران نیز قرار دارد.
 
اتفاقا شهرهای منطقه خراسان غربی از جمله سبزوار، داورزن، بردسکن، کاشمر و ... به عنوان اولین دیوار دفاعی در برابر پیشروی کویر به سمت دیگر نواحی از اهمیت خاصی برخوردارند و لازم است با کمک به توسعه این مناطق و استقرار امکانات آبادانی توان آنها را برای مقاومت در برابر پیشروی کویر بالا برد.
 
پروژه  اتصال سبزوار - بردسکن - خلیل آباد و کاشمر به راه آهن سراسری مشهد - بافق که به عنوان راه آهن غرب خراسان نامیده می شود و نیز امتداد آن از سمت سبزوار به سلطان آباد در مسیر راه آهن سراسری تهران - مشهد یکی از مهمترین امکانات و ضرورت هایی است که می تواند به آبادانی و محرومیت زدایی از این کانون مهم جمعیتی شمال شرق ایران یاری برساند. در یادداشت های بعدی اسرارنامه بیشتر به این موضوع پرداخته خواهد شد.
 
کد: 5050
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات