مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   24 دي 1391   /   کد مطلب: 1206   /   بازدید: 2561   /   نظرات: 7

فرودگاه بین المللی سبزوار در ردیف پُر پروازترین فرودگاه های کشور به عتبات عالیات

فرودگاه بین المللی سبزوار در ردیف پُر پروازترین فرودگاه های کشور به عتبات عالیات
فرودگاه بین المللی سبزوار در هشت ماهه نخست سال ۹۱ موفق شد ، در میان ۵۴ فرودگاه کشور رتبه نهم تعداد پروازها به عتبات عالیات را از آن خود کند و بدین ترتیب این فرودگاه در حال حاضر یکی از پرپروازترین فرودگاه های کشور به عتبات عالیات است.

این خبر غرورانگیز و افتخار آمیزی است که امروز وبسایت رسمی دکتر محسنی ثانی نماینده مردم شهرستان های غرب خراسان رضوی به همراه یک گزارش تصویری زیبا منتشر کرده است.
پروازهای عتبات عالیات از سبزوار سهم به سزایی در کاهش هزینه های ساکنین عزیز شهرستان های غرب خراسان رضوی داشته است. چرا که مسیر آنها را در هریک از شهرهای جوین ، جغتای ، خوشاب ، داورزن ، ششتمد ، روداب ، بردسکن ، کاشمر ، خلیل آباد و ... که باشند تا نزدیک ترین فرودگاه دارای پرواز به عتبات عالیات ، به حدود یک سوم و حتی در برخی نواحی مانند جغتای ، داورزن و بردسکن فاصله آنها را به حدود یک چهارم کاهش می دهد.
علاوه بر آن در طولانی مدت زمینه های اشتغال و صرفه جویی ارزی در منطقه غرب ، مرکز و جنوب غرب خراسان رضوی را فراهم می آورد.و لذا راه اندازی پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار ، پروژه ای سراسر مبارک برای حدود یک میلیون نفر از ساکنان این مناطق محسوب می شود.
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه ، در حدود کمتر از یک سال گذشته که در بهمن 90 پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار راه اندازی شد ، کمتر کسی گمان می کرد ، فرودگاه سبزوار در این مدت کوتاه به چنین جایگاه قابل توجهی در کشور ، دست یابد که حتی با فرودگاه کلان شهر شیراز وارد رقابتی تنگاتنگ شود.
حتی عده ای از کسانی که همیشه در لباس ظاهری انتقادگری ، قصد سیاه نمایی و ترویج بدبینی در جامعه را دارند ، درسال گذشته ، راه اندازی پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار را نقشه انتخاباتی و تبلیغاتی دکتر محسنی ثانی در آستانه انتخابات نهم مجلس معرفی می کردند و با قاطعیت می گفتند مدتی بعد از انتخابات این پروازها متوقف می شود.
اما همت ، غیرت و ایمان مردمان خطه سربداران و جدیّت مسوولان و نمایندگان نه تنها اجازه نداد این پروازها متوقف شود بلکه امروز جایگاه فرودگاه سبزوار را به رتبه نهم و بسیار نزدیک به جایگاه رتبه هشتم کشور ارتقاء داده است.
گفتنی است به دلیل اهمیتی که تأسیس فرودگاه ها در هر منطقه دارد ، وجود فرودگاه بین المللی در شهر سبزوار از زمان افتتاح تا کنون در برخی مناطق خراسان مورد توجه و حساسیت خاصی قرار گرفته است.
حتی مشاهده شده است که در بعضی از شهرهای خراسان ، عده ای سعی می کنند ،  آمار و گزارش هایی مأیوس کننده و برخلاف واقعیتی از عملکرد و دست آوردهای فرودگاه سبزوار منعکس کنند و در واقع به شکل ناشیانه ای تلاش می کنند اهمیت و ارزش وجود این اساسی ترین زیرساخت توسعه در سرزمین بیهق را نادیده بگیرند.
اما وجود چنین آمارهای روشن کننده ای و عرضه آنها به مخاطبان می تواند تأثیر مناسبی بر افزایش صحیح آگاهی های عمومی در مورد مسائل مهم منطقه ای داشته باشد.
پس از بیان این مقدمه کوتاه به انتشار متن کامل گزارش تحلیلی منتشر شده در وبسایت دکتر محسنی ثانی می پردازیم :
 
نماینده مردم سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب ، داورزن و ششتمد ، ضمن اعلام این خبر افزود : این آمار توسط شرکت مادرتخصصی فرودگاه های کشور اعلام شده است و بر همین مبنا فرودگاه سبزوار در اکثر شاخص ها از قبیل تعداد پروازهای داخلی و خارجی ، تعدادمسافرین و بارهای جابه جا شده ، تعداد مقاصد مسافری از رتبه های مطلوبی برخوردار است.
دکتر محسنی ثانی همچنین اظهار داشت : فرودگاه سبزوار با برخورداری از ظرفیت های مهم منطقه ای توان آن را دارد که از پروازهایی به سایر مقاصد داخلی و خارجی برخوردار شود.
وی گفت : برقراری پروازهای حج عمره یکی از اهداف درحال پیگیری برای برای فرودگاه بین المللی سبزوار است.
به گزارش روابط عمومی وبسایت دکتر محسنی ثانی ، شرکت مادرتخصصی فرودگاه های کشور اخیراً با انتشار یک ماهنامه الکترونیکی ، به ارائه گزارشی تفصیلی از میزان پروازهای رفت و برگشتی انجام شده در فرودگاه های ایران به عتبات عالیات پرداخته است.

طبق این گزارش از مجموع فرودگاه های ۵۴ گانه کشور در سال ۹۱ تنها ۱۸ فرودگاه به کشور عراق پرواز رفت و برگشت داشته اند ، که تقریباً همه این فرودگاه ها در شهرهای مرکز استان مستقر هستند.
برهمین اساس فرودگاه سبزوار موفق شده است ، در ۸ ماهه نخست سال ۹۱ باانجام ۲۳ فروند پرواز (برخاست و نشست) ، پس از فرودگاه های امام خمینی تهران ، مشهد ، اصفهان ، کرمان ، تبریز ، رشت ، ساری و شیراز ، رتبه نهم فرودگاه های کشور را به خود اختصاص دهد.
بررسی ها همچنین نشان می دهند ، پس از سبزوار ، رتبه بعدی میزان پروازهای عتبات عالیات به ترتیب به فرودگاه های ارومیه ، کرمانشاه ، بیرجند ، یزد ، زنجان ، گرگان ، اردبیل ، اهواز ، و زاهدان اختصاص دارد.
سایر فرودگاه های کشور به طور کل در این مدت هیچ پروازی به عتبات عالیات نداشته اند.
همچنین بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط این منبع معتبر آماری ، در جریان پروازهای انجام شده به عتبات عالیات در فرودگاه سبزوار ، ۳ هزار و ۲۴۷ نفرمسافر به همراه ۳۷ هزار ۶۳۲ کیلوگرم بار جابه جا شده اند.
نکته جالب اینجاست که فاصله فرودگاه سبزوار در جایگاه نهم این جدول با فرودگاه شیراز که با ۲۵ پرواز رفت و برگشت به عتبات عالیات در جایگاه هشتم قرار دارد فقط  ۲ پرواز است.
و باز جالب تر این است که بدانیم هرچند تعداد پروازهای رفت و برگشتی شیراز به عتبات عالیات ۲ فروند بیشتر از فرودگاه سبزوار بوده است ، اما در همین تعداد پروازهای انجام گرفته حجم بار و مسافر منتقل شده در سبزوار بیشتر از شیراز می باشد. به طوری که تعداد مسافرانی که در ۸ ماهه نخست سال ۹۱ از فرودگاه شیراز به عتبات عالیات رفته و برگشته اند ۳ هزار و ۳۰ نفر به همراه ۲۷ هزار ۶۱۵ کیلوگرم بار بوده است که این مقادیر به طور آشکاری از رقم مسافران و بارهای جابه جا شده در سبزوار کمتر است.
بدین ترتیب می توان گفت : حتی فرودگاه سبزوار این توانمندی را دارد که به زودی با پشت سر گذاشتن فرودگاه شیراز به رتبه هشتم جدول پرپروازترین فرودگاه های ایران به کشور عراق دست یابد.

گفتنی است  طبق جدول ارائه شده توسط شرکت مادرتخصصی فرودگاه های ایران ، در حال حاضر ۱۴ استان کشور فاقد پرواز به عتبات عالیات بوده ، ۱۷ استان کشور تنها از یک فرودگاه فعال خود به مقصد عتبات عالیات پرواز دارند و فقط یک استان یعنی استان خراسان رضوی از طریق دو فرودگاه بین المللی به عتبات عالیات پرواز رفت  و برگشت دارد.
برای توضیح بیشتر باید بگوییم ، در حال حاضر در میان شهرستان های ۳۰ گانه خراسان رضوی تنها دو شهرستان مشهد و سبزوار دارای فرودگاه فعال هستند و به دلیل همین موقعیت انحصاری ، پروازهای عتبات عالیات در این فرودگاه ها از رونق خوب و چشم انداز بهتری در آینده برخوردار است.
چندی قبل نیز شماری از کارگزاران زحمت کش و پرتلاش دفاتر زیارتی موجود در شهرستان های غرب خراسان رضوی جهت تضمین و افزایش پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار با نمایندگانی از موسسه آبادانی دیار سربداران  جلسه ای تشکیل دادند که شرح کامل جلسه مذکور توسط وبسایت دکتر محسنی ثانی ، نماینده مردم سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب ، داورزن و ششتمد در آدرس زیر منتشر شده است .
پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه بین المللی سبزوار ادامه می یابد.

لازم به ذکر است فرودگاه بین المللی سبزوار که کمتر از یک دهه از افتتاح و شروع به کار آن می گذرد در طول تمام سال های فعالیت خود به آرامی مسیر فعالیت روبه افزایشی را پیموده است.
این فرودگاه به عنوان یکی از اولین زیرساخت های اساسی توسعه در خطه سربداران (شهرستان های سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب ، داورزن و ششتمد ) و نواحی مجاور محسوب می شود و در حال حاضر پشتیبان فرودگاه بین المللی مشهد نیز می باشد.
موسسه آبادانی دیار سربداران به عنوان یک نهادمردمی قدرتمند و با نفوذ در غرب خراسان رضوی از ابتدا تا کنون پشتیبان راه اندازی ، فعال سازی و توسعه فرودگاه بین المللی سبزوار بوده است.
منبع : وبسایت دکتر محسنی ثانی


کوچه پس کوچه پیوندها

کلیک کنید:
راه نزدیک فرودگاه بین المللی سبزوار تا رسیدن به سوددهی اقتصادی

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


مظاهری
0 مخالف 0 موافق
عجب چشم شوری دارید اسرارنامه بعد از اینکه این مطلبو منتشر کردید دیگه پروازای عتبات عالیات سبزوار کنسل شد. نمی شد حالا شما این مطلبو منتشر نمی کردید!
28 مهر 1392 - ساعت 14:53

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر شما.
به نظر می رسد روحیه شوخ طبعی دارید.
امیدواریم همواره سرزنده و با نشاط و شوخ طبع باشید...

يكشنبهافتتاح دفتر گمرك در فرودگاه سبزواربه منظور تسهيل و تسريع انجام امور گمركي مسافران پروازهاي خارجي به ويژه زائران عتبات عاليات، دفتر گمركي در فرودگاه سبزوار آغاز به كار كرد.
به گزارش روابط‌عمومي ستاد نظارت گمركات خراسان رضوي، افتتاح اين دفتر كه به طور شبانه‌روزي فعال خواهد بود، تشريفات گمركي زائران عتبات عاليات با سرعت و سهولت بيشتري انجام خواهد شد. پيش از اين مأموران گمرك مشهد برحسب مورد در فرودگاه سبزوار حضور پيدا مي‌كردند و امور گمركي زائران را انجام مي‌دادند.
براساس اين گزارش گمرك فرودگاه سبزوار در ده ماهه سال جاري رتبه نهم را در زمينه انجام امورگمركي زائران عتبات عاليات به خود اختصاص داده و از آنجا كه شاخص تعداد مسافر پروازهاي خارجي در اين فرودگاه از وضعيت مطلوبي برخوردار است، انتظار مي‌رود در آينده نزديك با اضافه شدن به تعداد مسافران حج عمره، خدمات گمركي نيز افزايش يابد.

http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=405be8d0-db56-40b8-9397-4eb5f4c63f35&WebPartID=fdcafcc9-3030-4de4-b5ea-acd13bb32716&ID=3b460a11-ca3d-4a14-baca-2603b1aa3cb7
1 فروردين 1392 - ساعت 02:36

اسرارنامه: با سلام و سپاس از همراهی و همکاری ارزشمند شما دوست و همشهری دلسوز و گرامی با مجله اینترنتی اسرارنامه.
هر چند از این رویداد مهم قبلاً نیز با خبر شده بودیم و در صدد فرصتی مناسب برای انتشار مطلبی تحلیلی در این زمینه هستیم ، با این وجود آدرس جدیدی که شما ارائه دادید با دقت مطالعه خواهد شد و بخش های ضروری آن در مطالب آینده اسرارنامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پیروز باشید...

سلام
در مورد پردیس شدن دانشگاه علوم تحقیقات نیشابور، اول باید بگم که خوشبختانه مشهدی های موفق نشدن برنده بشن و پردیس شدن منتفی شد ولی این اعتراض و تجمع دانشجویی توسط دانشجویان سبزواری از جمله خودم بود که استارت این کار و همه پیگیری ها توسط سبزواری ها بود چون نمیخواستیم مدرک بی ارزش بشه، تنها مرکزی که از 28 واحد علوم و تحقیقات اعتراض کردند و حرف های بسیار تند و کوبنده ای را زدند که در مقابل واکنش های تندی از سوی دکتر دانشجو و بقیه داشت همین علوم تحقیقات نیشابور و با کمک عظیم همشهری های سبزواری بود که اگر فیلم مراسم را ببینید اکثر کسانی که کوبنده حرف خود را زدند و اعتراض به پردیس شدن و نرفتن به کلاسها شدن، همین سبزواری های عزیز بودن که نگذاشتن حقشون پایمال بشه... درود بر سربداران و سبزواری ها...
9 بهمن 1391 - ساعت 20:12

اسرارنامه: سلام دوست و همشهری عزیز سبزواری.
آقا حامد این تلاش جوانمردانه شما به عنوان یک جوان سبزواری برای حفظ واحد علوم تحقیقات نیشابور واقعاً قابل ستایش است و نشانه بارزی از این موضوع است که سبزواری ها حساسیتی نسبت به نیشابور ندارند و تازه توسعه این شهر را در جهت منافع خود می دانند.
اما دوست عزیز متأسفانه برخلاف تلاش هایی که انجام شده است ، واقعیت تلخ این است که واحد علوم تحقیقات نیشابور در حال حاضر به پردیس تنزل پیدا کرده و در تمام گفتگوهای رسمی ونامه نگاری های اداری از آن با عنوان پردیس یاد می شود.
چون در کل طبق اعلام مسوولان دانشگاه آزاد کشور ، از ابتدا اصلاً مجوز واحد علوم تحقیقات برای نیشابور صادر نشده و مسوولان وقت دانشگاه آزاد با مشارکت مسوولان بعضی از شهرستان ها ، در جهت منافع شحصی خود و ایجاد محبوبیت زود بازده درمیان مردم و کسب درآمد ، به یک باره به طور قارچ گونه ای در بسیاری از شهرستان های کشور واحد های علوم تحقیقات را ایجادکرده اند.
در غیرقانونی بودن و تقلبی بودن این دانشگاه ها ، همین بس که بدانیم در خراسان ر ضوی مشهد با این همه دب دبه و کب کبه ، واحد علوم تحقیقات ندارد ، بعد آیا یک دفعه مشهد ، نمایندگان مشهد ومردم مشهد اجازه می دهند ، واحد علوم تحقیقات خراسان رضوی در نیشابور تأسیس شود؟
از این حرف یک نتیجه کلی می گیریم :
واحد علوم تحقیقات چندان هم ارزشمند نیست. چون بالاخره خود دانشگاه های آزاد هم دانشجویان در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد با شهریه بالا می گیرند در نتیجه ایجاد یک واحد علوم تحقیقات در یک شهر انگار در واقع افزودن رشته های دانشگاه آزاد همان شهر است و عملاً فرقی نمی کند.
حتی به اندازه ای که پردیس های دانشگاه دولتی با خود دانشگاه دولتی فرق دارند ، واحد علوم تحقیقات با خود دانشگاه آزاد فرقی ندارند.
اگر تفاوت قابل توجهی بین اینها می بود ، مشهدی ها خیلی زودتر از نیشابور به ایجاد آن می پرداختند.
ضمناً مقامات کشوری دانشگاه آزاد بارها رسماً اعلام کرده اند که در کشور فقط 8 واحد علوم تحقیقات وجود دارد ، و بقیه این 34 موردی واحدی که یک باره به صورتی قارچ گونه از هر خراب آبادی سر در آورد ، همه بدون مجوز بوده و فقط یک فریب بزرگ مسوولان وقت دانشگاه آزاد بر سر مردم می باشد.

این موضوع متأسفانه تأثیر بسیار بدی بر روحیه دانشجویان واحدهای قلابی علوم تحقیقات داشته است. طبق اطلاعاتی که اسرارنامه دارد با تعطیل چند هفته ای این واحدها دانشجویان عملاً نشان داده اند که چه ضربه مهمی خورده اند و حتی اگر هم این واحدها بالاخره مجوز واحد دریافت کنند ، این دوران تلخ و آبرو ریزی شدید ، برای همیشه در پرونده واحدهای قلابی علوم و تحقیقات و مسوولان دست اندرکار باقی می ماند.
تا همین الآن انعکاس گسترده ، خبرهایی که در روزنامه های کثیرالانتشار کشور و سایر رسانه های گروهی از غیرقانونی بودن واحدعلوم تحقیقات نیشابور منتشر شده است ، متأسفانه ضربه مهلکی بر وجهه علمی و دانشگاهی خراسان زده است.
به آدرس های زیر مراجعه کنید :

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=2&year=1391&month=7&day=30&id=4509279


http://khorasan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39939


اینک اما ، از شما همشهری عزیز سبزواری درخواست می کنیم به هیچ وجه امید خود را از دست ندهید جهت کمک به تمرکززدایی از مشهد ، اگر توانستید بازهم با همت سربدارانی خود تلاش کنید ، تا پردیس فعلی علوم تحقیقات نیشابور مجوز قانونی واحد علوم و تحقیقات را دریافت کند و نهایتاً اگرهم موفق نشدید ، شما حداقل تلاش خود را کرده اید و پیش وجدان خود و در مقابل تاریخ شهرهای سبزوار و نیشابور رو سفید هستید.
درود بر نیشابور ، درود بر سبزوار ، و البته درود بر سربداران ...
پیروز باشید...

سلام
درسته پر پروازه ولي مسافراي عتبات عالياتمون يك ماه پيش به دليل بدي هوا ( البته به دروغ)به مشهد فرستاده شدن.
و مسافراي مشهد ( به دليل اينكه خونشون رنگين تره) با هواپيماي سبزوار ( حق سبزواري ها) تو همون روز به مشهد فرستاده شدن
يكم به خودمون احترام بزاريم
5 بهمن 1391 - ساعت 23:46

اسرارنامه: با سلام وسپاس از حضور ونظر شمادوست و همشهری گرامی.
دوست عزیز ، می گویند : مشکلی نیست که آسان نشود.
درنتیجه نبایدنا خسته و دلسرد شد فقط باید بیشتر تلاش کرد.
پیروز باشید...

درسایت سبزوار امروز 4بهمن نوشته بودند که به دلیل کمبود امکانات قصد حذف این پروازها را دارند متاسفانه در کشور ما به جای حل مساله به پاک کردن صورت مساله می پردازند که خیلی راحت تر می باشد من در این مساله شک دارم و مشکوک هستم زیرا هم اکنون فرودگاه سبزوار دارد رقیب مشهد می شود و این یعنی کاهش سود دهی فرودگاه مشهد و انها به دنبال بهانه هستند که این امتیاز را از سبزوار بگیرند و گرنه فرودگاه شیراز فقط با دو پروازبیشتر از فرودگاه سبزوار جایگاه هشتم را در بین فرودگاههای کشور دارد در ضمن تعداد مسافر ان کمتر است
هم اکنون طبق اخرین اطلاعات من بانک ملت از امکانات فرودگاه سبزوار دیدن کرده است و اماده ایجاد باجه ارزی در انجاست و مجوز لازم هم دریافت شده است و ققط کمی باید طبق مقررات پیش برویم
در اینجا از تمام همشهریان عزیز می خواهم با حداکثر توان و قدرت از این موهبت الهی و معنوی (سفر به عتبات ) و از فرودگاه حمایت کنند
4 بهمن 1391 - ساعت 00:50

اسرارنامه: با سلام و احترام خدمت شما دوست و همشهری گرامی.
فرودگاه سبزوار در سال های اخیر با توجه به توانمندی های منطقه ای با رشد بسیار چشمگیری مواجه بوده است. همین موضوع مدیران تمرکزگرای مشهدی را نگران کرده است.
حساسیت مدیران مشهدی فقط نسبت به سبزوار نیست. بلکه آنها نسبت به توسعه همه مناطق خراسان حساسیت دارند و می خواهند تا حد امکان جلو رشد و ترقی بقیه مناطق را بگیرند.
مدتی قبل هم تلاش می کردند واحد دانشگاهی علوم تحقیقات را در شهرستان نیشابور به پردیس تنزل دهند و اصل واحد را به مشهد منتقل کنند که با مخالفت شهروندان نیشابوری مواجه شد و در حال حاضر اطلاع دقیقی در این زمینه نداریم که بالاخره مشهدی ها موفق شدند یا نه؟
همچنین مرکز مطالعات تاریخی شرق کشور هم که ابتدا در شهر نیشابور راه اندازی شده بود ، اینک در نتیجه کم کاری و عدم همکاری مدیران مشهدی تقریباً به حالت تعلیق درآمده و عملاً فعالیتی ندارد.
با این توصیف به نظر می رسد مشهدی ها به هیچ وجه تمایل ندارند که شهرهای زیرمجموعه شان به رشدی مناسب دست یابند زیرا هرچه از مشهد مستقل تر شوند ، دیگر مدیران مشهدی کمتر می توانند بودجه شهرستان های زیر مجموعه شان را متعلق به خود بدانند و هر طور خواستند خرج کنند.
اما در مورد سبزوار مشهدی ها واقعاً نمی توانند کاری از پیش ببرند. در سال های گذشته سبزوار به جهش های متعددی در زمینه های مختلف دست یافته است که هرچند شاید اکنون هنوز اثر این جهش ها در سطح منطقه مشهود نباشد ، اما اگر به همین شکل پیش برود و دست آوردها حفظ شود ، تا یک دهه دیگر بخواهند و نخواهند سبزوار در اکثر زمینه های توسعه ای پس از مشهد تک تاز منطقه شمال شرق کشور و رقیبی نسبتاً قدرتمند برای مشهد خواهد بود.
با این حال در مورد پروازهای عتبات عالیات و به طور کل رونق فرودگاه سبزوار باید خدمتتان عرض کنیم ، چندان جای نگرانی نیست. شاید مشهدی ها بتوانند ، بالاخره در بعضی موارد سنگ اندازی هایی بکنند ولی نهایتاً کار موثری ازدستشان بر نمی آید.
ادامه پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار که واقعاً بازار خوبی دارد ، سخت تر از ساختن خود این فرودگاه بین المللی نیست.
که مردم سبزوار آن را با همت و سرمایه خود انجام دادند . مگر مشهدی ها آن زمان توانستند جلو ساخت فرودگاه سبزوار را بگیرند؟ مگر توانستند جلو رشد دانشگاهی سبزوار را بگیرند. - شاید بدانید ، هر دانشگاه به منزله یک سیستم شهری مستقل است که همه امور آن مستقیماً زیر نظر وزارت علوم اداره می شود و دیگر برخلاف سایر دستگااه های اجرایی در هر شهرستان ، دانشگاه ها مجبور نیستند با اداره کل در مرکز استان در ارتباط باشند که مدیران مرکز استان بخواهند در همین زمینه هم سنگ اندازی کنند. - لذا وقتی سبزواری ها توانسته اند به شکل های مختلف مشهدی ها را دور بزنند و مثلاً با ساخت فرودگاه ، تأسیس دانشگاه و ایجاد تیم های قدرتمند و افتخارآفرین ورزشی خود را در کشور مطرح کرده و وابستگیشان را از مشهدکم کرده اند ، پس بعد از این هم می توانند رونق فرودگاه شهر خود را تضمین کنند.
اما خوب همان طور که دیدید در تمام این متن ما از سبزواری ها حرف زدیم و نه فقط مثلاً از فلان مسوول ، یا نماینده. چون واقعاً انجام کارهای بزرگ ، همت و همکاری های بزرگ را می طلبد و همه شهروندان ومردم یک جامعه اگر پیشرفت و توسعه را می خواهند باید دست به دست هم بدهند و حرکت کنند و فقط متکی به یک یا چند مسوول نباشند.
پیروز باشید....

انشالله به زودی به خود مکه ;)
26 دي 1391 - ساعت 00:50

اسرارنامه: ان شاءالله...
این را نگفتید که مردم شهرستان شاهرود هم برای رفتن به عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار استفاده می کنند زیرا اگر بخواهند به تهران بروند حدود 500 کیلومتر تا فرودگاه بین المللی امام خمینی باید بروند ولی با فاصله 240 کیلومتری تا فرودگاه سبزوار راحت تر در رفت و امد هستند
25 دي 1391 - ساعت 23:10

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر ارزشمند شما دوست و همشهری گرامی.
بله همین طور است. پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار می تواند حتی برای شهرستان شاهرود و به ویژه شهرستان تازه تأسیس میامی که نزدیک تر به سبزوار است ، نیز کاربرد داشته باشد.
پیروز باشید...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات