مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

8 بهمن 1393   /   کد مطلب: 8481   /   بازدید: 2639   /   نظرات: 2

مقایسه رنک گوگل با رنک الکسا / کدام یک معتبر تر است؟

 رنک گوگل مهم تر است یا رنک الکسا ؟

همانگونه که میدانید گام نخست برای تصمیم گیری تبلیغات برای سازمان شما در بستر وسیع و پر مخاطب اینترنت , انتخاب سایت معتبر جهت تبلیغات موثر در  افزایش بهره وری و پیشرفت شرکت یا فروشگاه شما می باشد . برای تحلیل کیفیت و عملکرد یک وب سایت روشهای زیادی وجود دارد ولی ساده ترین مراجع در حال حاضر رنکینگ گوگل و رنک سایت الکسا می باشد .
صاحبان سایت‌های زیادی هستند که این روزها به دنبال رنک الکسای کمترند. هزینه‌های میلیونی برای آن می‌کنند و برای مقایسه سایت خود با دیگران، نمی‌دانند به رنکینگ گوگل اتکا کنند یا سایت الکسا. در این گزارش مقایسه این دو رنکینگ را بخوانید.


رنک گوگل
شرکت گوگل به صفحات سایت های دنیا را در طول سال میلادی , 2 الی 4 بار تحلیل و امتیازدهی میکند.این امتیاز(Google PageRank) به ترتیب از , ناشناخته , 0 ,1, 2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,8 ,9 ,10 که هر چه بیشتر و بالاتر باشد بهتر است .  

مدیران سایتها دوست دارند اعتبار بیشتری برای سایت خود مهیا کنند. سایت‌های زیادی هم می‌بینیم که اطلاعات کمی روی آن قرار دارد اما رنک گوگل خوبی دارند. آن‌ها می‌خواهند رنک گوگل خود را به رتبه‌ای خوب رسانده تا سایت خود را بفروشند. دستیابی به رنک گوگل خوب آسان نیست اما به نظر نمی‌رسد ترافیک عامل مهمی برای ارزیابی از طرف گوگلی‌ها باشد. سایت‌های زیادی هستند که اگرچه بازدیدکننده‌های زیادی دارند اما دارای رنک صفر هستند.
چند نکته درباره رنک گوگل صفحات وجود دارد:
نخست - اگر رنک گوگل عدد بالایی را نمایش دهد، آن گاه آگهی‌دهنده‌ها نگرانی زیادی برای نمایش آگهی روی سایت نباید داشته باشند. به همین خاطر است که در جهان اینترنت، برای صاحبان وب‌سایت این عدد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
اگر رنکینگ شما از طرف گوگل صفر اعلام شد به این معنا نیست که گوگل هیچ اهمیتی به سایت نمی‌دهد و هیچ ترافیکی از طرف گوگل به سوی شما روانه نخواهد شد. صفحاتی هستند که ۱۲ تا ۱۵ هزار پیچ ویو دارند و حدود ۹۰ درصد مخاطب آن‌ها از طرف گوگل می‌آید. پس نگران نباشید.
اگر می‌خواهید رنکینگ بهتری داشته باشید بهتر است محتوای اختصاصی‌تری تولید و عرضه کنید و در سایت‌های دیگر مثل شبکه‌های اجتماعی با درج نشانی سایت فعالیت کنید.

 

برای ورود به گوگل رنک هم اکنون روی اینجا کلیک کنید.رنک الکسا
رنک الکسا برخلاف رنک گوگل, هر چه پایین تر باشد از دید سایت الکسا معتبرتر می باشد . الکسا، لزوما به سایت‌هایی که بهتر فعالیت کنند رنک بهتری نمی‌دهد. الکسا تاکید بیشتری روی تعداد بازدیدکننده‌های سایت دارد. نزدیکی زمان انتشار مطالب اهمیت چندانی در رنک الکسا ندارد. اما تعداد مطالب و ترافیک بازدیدکنندگان روی رنک الکسا تاثیر می‌گذارد.
به طور خلاصه می‌توان گفت راه‌های کلک زیادی برای بهتر شدن رتبه‌بندی سایت الکسا وجود دارد مثل نصب تولبار الکسا یا ریفرش شدن خود به خودی صفحات وب. به دوستان خود بگویید الکسا تولبار را نصب کنند و روزی چند بار به سایت شما بیایند، معجزه می‌شود بدون این که کار بیشتری انجام داده باشید!
مهم : متاسفانه ازآنجائیکه روش های زیادی برای کسب الکسای خوب برای یک سایت وجود دارد و می توان در کوتاه مدت با صرف هزینه, الکسای خوبی برای سایت رقم زد , صاحبان برخی سایت ها در ایران برای جذب تبلیغات به روش های مختلفی روی می آورند و آگهی دهندگان زیادی در دام این گونه سایتها , هزینه های بیهوده زیادی را بدون بازخوردی که در انتظارش هستند , متحمل می شوند .
راه دیگری که برای بهتر شدن رنک الکسا می‌توانید در پیش بگیرید، افزایش مطالب سایت است.

 

برای ورود به الکسا رنک هم اکنون روی اینجا کلیک کنید


نتیجه گیری :
اگر قدمت یک سایت، اهمیت آن برای موتورهای جستجو و اجتماعی بودن سایت برایتان اهمیت دارد رنکینگ گوگل را عیار بگیرید، اما اگر فقط تعداد رهگذران روی سایت ( واقعی و غیر واقعی ) برایتان اهمیت دارد، رتبه الکسا را قاب بگیرید.و اگر سایتی را جهت تبلیغات خود گزیدید که رنک گوگل خوب و الکسای قابل توجهی داشت به بهترین انتخاب خود رسیده اید چراکه با گرفتن بک لینک به سایت خود از یک سایت محبوب نزد گوگل ( رنک بالای گوگل یعنی 3 و بالاتر ) موجب بالا رفتن رنک سایت خود شده اید و از طرفی هم کالا و خدمات خود را به هزاران بازدید کننده این سایت معرفی و موجب رونق در کسب و کار خود شده اید .

منبع: itbazar.com


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


چون هر کدومشو میشه با روش هایی به صورت فیک تغییر داد بعضی وقتا نیاز به توجه بیشتری به مجموعه ای از فامتورها هستش
8 بهمن 1394 - ساعت 23:42تبليغات