مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

21 تير 1393   /   کد مطلب: 5736   /   بازدید: 2473   /   نظرات: 0

شکوه اقدس شفقی

شکوه اقدس شفقی. یکی از معلمان قدیمی سبزوار و همسر استاد حسین ممتحنی معروف به حمید سبزواری شاعر آرمانگرای انقلاب است.
خانم شفقی ،علاوه بر اینکه افتخار چنددهه معلمی برای فرزندان این شهر را دارد ، در موفقیت استاد سبزواری در زمینه مبارزات انقلابی و سرودن اشعارخاطره انگیز حماسی ، نیز نقش موثری داشته است.
به طوری که فاطمه بهبودی نویسنده کتاب شب بوهای خانه قلهک (شرح زندگی خانواده استاد حمید سبزواری) در مصاحبه های مطبوعاتی خود پیرامون نقش خانم شفقی در موفقیت های شاعرآرمانگرای انقلاب ، چنین گفته است :
بانو شکوه شفقی در دوره هایی از زندگی مشترکش با استاد سبزواری ، زمانی که همسرش در کوران مبارزات سیاسی مجبور بوده برای فرار از خطر مأموران رژیم پهلوی به شهرهای دیگری از جمله اسفراین ، مشهد و تهران بگریزد ، هدایت زندگی خانوادگی و تربیت فرزندان را به تنهایی بر عهده می گرفته است. خانم شفقی حتی در هنگام اولین زایمان ، از شوهر دور بوده و سختی های زیادی را متحمل شده است ، اما با وجودهمه سختی ها هرگز همراهی و یاری خود را از شوهرش دریغ نکرده است.» (منبع)
خود استاد سبزواری نیز ارادتی ویژه نسبت به همسرش دارد . به همین دلیل زمانی که برای مدتی به اجبار از همسرش دور شد و به تنهایی در تهران سکونت گزید ، برای بانو شفقی که آن زمان در سبزوار سکونت داشت و به خدمت معلمی مشغول بود ، قطعه شعر سوزناکی سرود که چند بیت اول آن به شرح زیر است :
بي تو اي نازنين همسر من
هيچ داني مرا زندگي چيست؟
مي زنم دم که تا زنده باشم
زنده ام زنده، اين زندگي نيست
تا ز تو دورم اي يار دلبند
سيل اشكم به رخساره جاري ست
با غم دوري ات اي دلارام
كي توان زيستن، چون توان زيست؟
...


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.


تبليغات