مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

28 فروردين 1393   /   کد مطلب: 4671   /   بازدید: 2472   /   نظرات: 0

شهربانو فسنقری بانوی موفقی سبزواری و از اولین زنان راننده کامیون در ایران

شهربانو فسنقری یک بانوی موفق سبزواری است که با جرأت و اراده منحصر به فرد خود توانسته از چندین سال قبل وارد حرفه رانندگی کامیون شود و در آن به موفقیت دست یابد که حتی در حال حاضر نیز در جامعه سنتی هنوز به چشم یک شغل مردانه به آن نگاه می شود.

فسنقری بانویی جرأت مند و در عین حال خانواده دوست و دارای احساسات ارزشمند زنانه و مادرانه است که خود در مصاحبه ای که با خبرنگاران داشته ، یکی از دلایل ورودش به حرفه رانندگی ماشین سنگین را عشق به همسر و علاقه به همراهی همیشگی با او که راننده کامیون بوده عنوان کرده است.

وی علاوه بر عشق به همسر ، سرشار از احساسات مادرانه نسبت به فرزندان خویش است به طوری که مدتی قبل درگذشت یکی از فرزندانش بر اثر بیماری، وی را بسیار تحت تأثیر قرار داد و حتی باعث شد برای مدتی پشت فرمان کامیون خود ننشیند.

در واقع به نظر می رسد شهربانو نمونه ای از بانوان توانمندی است که ثابت کرده اند ، وظایف زنانه و مادرانه یک خانم در رابطه با خانواده ، مانع حضور موفق و درخشش او در سطح جامعه نیست و نیز بالعکس پذیرفتن مسوولیت های مختلف در خارج از خانه ، نیز در صورتی که طبق برنامه ریزی صحیحی انجام شود ، نمی تواند یک کدبانوی واقعی را از ایفای نقش مهم خود در خانواده بازدارد.

یک نکته مهم دیگر درباره شهربانو فسنقری دراینجاست که وی براساس اطلاعات موجود در رسانه ها ، با 12 سال سابقه رانندگی کامیون ، یکی از اولین بانوان راننده ماشین سنگین در کشور است.

خانم شهربانو فسنقری در حال حاضر 57 ساله است و همچنان پشت فرمان می‌نشیند. 27 سال پیش گواهینامه پایه 2 گرفته و 12 سال است که بعد از گرفتن گواهینامه پایه یک پا در رکاب کامیون گذاشته است. در روزگاری که خیلی از جوان‌ها رؤیای پولدار شدن یک شبه را در سر می‌پرورانند یا چشم طمع به مال دیگران دارند، زندگی این مادر سختکوش می‌تواند الگوی درستی برای آنها باشد. (منبع)


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.


تبليغات