مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   26 تير 1391   /   کد مطلب: 565   /   بازدید: 2735   /   نظرات: 2

با بیانات مقام معظم رهبری ، نکوداشت استاد حمید سبزواری ابعاد جدیدی پیدا کرد

با بیانات مقام معظم  رهبری  نکوداشت استاد حمید سبزواری ابعاد جدیدی پیدا کرد
اگر همه چیز طبق روال برنامه ریزی شده نخست ، پیش می رفت ، تا ساعاتی دیگر یعنی در شامگاه دوشنبه 26 تیر91 باید مراسم نکوداشت استاد حمید سبزواری در شهر زادگاهش به پایان می رسید. مراسمی که از چندماه قبل تا کنون مرتباً خبربرگزاری آن و ابعاد مختلف این مراسم در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری ملی و محلی منتشر شده بود و اکثر مردم سبزوار به ویژه بسیجیان ، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اهالی شعر و ادبیات انقلاب اسلامی ایران لحظه لحظه انتظار  آن را می کشیدند.
اما صبح امروز اتفاقی خجسته در آخرین دقایق نزدیک به برگزاری مراسم ، همه چیز را تغییر داد و ابعاد جدیدی به برگزاری این نکوداشت افزود.
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ، که از دوستان و همسنگری های دوران جوانی حمید در مبارزه با رژیم ستم شاهی هستند ، پس از اطلاع از برگزاری نکوداشت این شاعر آرمانگرای انقلاب در شهر سبزوار ضمن استقبال از اجرای این مراسم اعضای ستاد اجرایی نکوداشت را به دیدار خود طلبیدند تا رهنمودهای ارزشمندی برای برگزاری هرچه بهتر نکوداشت ارائه دهند و همین موضوع دلیل دیگری باشد بر اهمیت جایگاه و شخصیت شعری استاد حمید سبزواری نزد مقام معظم رهبری که معظم له ، قبلاً نیز  محبت خود را نسبت به این فرزند خلف سبزوارشهر دانشوران بیدار با نوشتن تنها مقدمه خود بر کتاب شعر وی نشان داده بود. مقدمه ای که تاریخ تا کنون آن را به عنوان تنها مقدمه نوشته شده توسط حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب یک شاعر ثبت کرده است.
صبح امروز اما پس از دعوت بیت مقام معظم رهبری از برگزارکنندگان نکوداشت حمید سبزواری ، تعدادی از مقامات و مسئولین شهرستان سبزوار از جمله امام جمعه محترم ، فرماندار ، سید نورالله رضوی دبیرنکوداشت ، زهرا شیرازی مدیراجرایی و تعدادی دیگر از دست اندرکاران به دیدار معظم له شتافتند تا از رهنمودهای ایشان در جهت هرچه باشکوه تر برگزار کردن نکوداشت شاعر آرمانگرای انقلاب بهره بگیرند.
اینک باید دید پس از بیانات رهبرمعظم انقلاب درخصوص جایگاه و ارزش شعر و شخصیت حمید سبزواری ، که به موجب آن  همه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و دولتی شهرستان و استان به مشارکت هرچه فعالانه تری در برگزاری نکوداشت استاد سبزواری دعوت شده اند، آیین تجلیل از این شاعر پیشکسوت که هنرخود را در خدمت انقلاب و مردم و بصیرت افزایی قرار داده است ، درشهرزادگاهش سبزوار دقیقاً درچه تاریخی و با چه تمهیدات خاص و  شکل ارزشمندی برگزار خواهد شد؟


نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


جسم ما معبد خداوند است . خداوند زندگی در ما می‌دمد . . سرور خداوند به من نیرو می‌دهد . انرژی خداوند نیروی ما را تجدید می‌کند روح الهـی از میان چشم های همه کسانی که می‌بینند به مارا مینگرد. ما مخلوقات خداوند متعال هستید. همراه الهی، تو را شکر می‌کنیم که با همه‌ي ما انسان‌ها راه می‌روی .خرد خداوند راه را برما روشن می‌کند. عشق خداوند در وجودمااست. خداوند همه اعضای نکوداشت را همراهی خواهد کرد همیشه همینگونه که تاکنون یاری رسانده و آنچه برای هیچ برنامه فرهنگی هنری میسر نگردیده برای این نکوداشت میسر گردید دیدار مقام معظم رهبری این سعادتی است که نصیب مردم سربدار و استاد و اعضای ستاد نکوداشت گردید .شکر پروردگارا
28 تير 1391 - ساعت 03:38

اسرارنامه: با تشکر از نظر ارزشمند شما مخاطب گرامی که با نثری فاخر و کاملاً ادیبانه به رشته تحریر درآمده است.
این نظر در سومین شماره از صفحه مردمانه منتشر شد. برای مطالعه آن می توانید به آدرس زیرمراجعه کنید:
http://www.asrarnameh.com/news.php?id=569

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات