مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   25 ارديبهشت 1391   /   کد مطلب: 490   /   بازدید: 2553   /   نظرات: 39

تأسیس شهرستان های ششتمد و داورزن در سرزمین تاریخی سربداران مبارک باد

تأسیس شهرستان های ششتمد و داورزن در سرزمین تاریخی سربداران مبارک باد
ورزشگاه شهید مظهری سبزوار در بعد از ظهر روز یکشنبه 24 اردیبهشت 91 ، از خود خاطره خوشی برای نیم میلیون نفر از مردمان غیرتمند سرزمین سربداران  به جای گذاشت.
خاطره شنیدن یک خبرخوش و ماندگار.  خبر ارتقاء دو بخش عزیز دیار سربداران به شهرستان.
در این میان قطعاً ششتمدی ها و داورزنی ها تا همیشه تصویر متفاوت خود را از این روز و از این مکان در ذهن ثبت خواهند کرد.
حالا با اضافه شدن دو شهرستان جدید به نقشه خراسان رضوی ، نقشه تقسیمات سیاسی شمال شرق کشور شکل عادلانه تری به خود می گیرد. دیگر از ان شهرستان بسیار بزرگ و به لحاظ مدیریتی دشوار سبزوار در 5 سال قبل خبری نیست. حالا 6 شهرستان جمع و جور داریم که با 6 دستگاه مدیریتی جدا از هم اداره می شوند و هریک در حوزه های سیاسی کوچک شده خود ، ردیف های بودجه جدا و توجه های جداگانه ای از جانب مسئولین استانی و کشوری دریافت خواهندکرد. و این یعنی یک گام مهم در توسعه پایدار منطقه است.
این موضوع را باید به همه مردم این منطقه به ویژه ششتمدی ها و داورزنی های عزیز تبریک گفت. که قطعاً هنوز شور و شوق خوشحالیشان فروکش نکرده است.
 این همه وجد و سرور مردم از شهرستان شدن این دو بخش درحالی است که تقریباً همه از مدت ها قبل می دانستیم به زودی حداقل یک شهرستان دیگر در محدوده سربداران تأسیس خواهد شد. و این خبری بود که نمایندگان و فرماندارمحترم و دیگر مسئولین ارجمند شهرستان در ماه های پایانی سال 90 اعلام کرده بودند. اما برخی بدبینی ها باعث شده بود ، اغلب افراد این موضوع را حربه انتخاباتی نمایندگان مجلس بدانند که می خواهند در انتخابات پایان سال 90 برای خود رأی جمع کنند.
این بدبینی ها آنموقع حتی به اسرارنامه هم که همیشه سعی می کند نگاه مثبت نگرانه برای خود انتخاب کند ، سرایت کرد و منجر به نوشتن مقاله ای بحث برانگیز شد.
مقاله ای که تا امروز تعداد زیادی نظر و واکنش متعدد از سوی مخاطبین عزیزمان به خود جلب کرده است. برای مطالعه این مقاله می توانید روی پیوند زیر کلیک کنید:

داورزن شهرستان می شود !!!

اسرارنامه همچنین درمورد شهرستان شدن ششتمد نیز با همکاری و همیاری غیر مستقیم وبلاگ علوم اجتماعی ششتمد اقدام به ا نتشار مقاله ای کرد که آمادگی ششتمد برای شهرستان شدن را اعلام نمود.
برای مطالعه این مقاله روی پیوند زیر کلیک کنید:

آمادگی بخش ششتمد برای ارتقاء به شهرستان


اما آن زمان که مقاله شهرستان شدن ششتمد در اسرارنامه منتشر می شد ، بسیاری از اعضای این مجله چندان خوشبین نبودند که این اتفاق به این زودی ها رخ بدهد. لیکن خدا را شاکریم که نتیجه مثبت نگری و مثبت اندیشی و مثبت نویسیمان را به این خوبی به ما نشان داد.و در سفر رئیس جمهور به سبزوار نه تنها داورزن که از مدت ها قبل حرفش زده شده بود ، بلکه با ارتقاء ششتمد به شهرستان هم موافقت شد.
خدا را از این بابت شاکریم و از تمام مسئولین و زحمتکشان شهرستان که در این مدت به تمام کارها و رفتارهای آنها با دید منفی نگرانه ای نگریستیم پوزش می طلبیم.
مسئولینی که حاصل مدت ها پیگیری و تلاششان رکوردداری در تقسیمات سیاسی کشور است. مسئولینی که از سال 87 تا 91 در مدت 4 سال 5 شهرستان جدید در غرب خراسان رضوی ایجاد کردند .
در حالی که تقسیمات سیاسی سبزوار بزرگ در حدود 50 سال گذشته تقریباً بدون تغییر باقی مانده بود.و مردم بخش های بزرگ و پرجمعیت جوین و جغتای بیش از 30 سال تلاش جدی و پیگیرانه کردند و موفق نشدند اما  نهایتاً دراین 4 سال اخیر با تشکیل 5 شهرستان جدید در ناحیه سبزوار بزرگ ، چهره نقشه خراسان رضوی در نواحی غربی به طور کامل دگرگون شد.
حالا باید استانداری خراسان و فرمانداری سبزوار کم کم به فکر چاپ نقشه های جدید باشند. نقشه هایی شهرستان های خوش نقش داورزن و ششتمد را در دل سرزمین پرافتخار سربداران مشخص می کند و خود به خود شکل یک استان جمع و جور و منسجم را به این ناحیه از شمال شرق کشور می دهد.
منطقه سربداران امروز بدون شک در همان مسیری قرار گرفته است که در اوایل دهه 80 بجنورد قرار گرفته بود. که به سرعت با تأسیس شهرستان های تازه تأسیس ، به لحاظ سیاسی موقعیت یک استان جدید را به دست آورد.
حالا می توان به واقعیت و جدیت نامه ای که نمایندگان محترم شهرستان سبزوار در سفر اخیر هیأت دولت به خراسان رضوی برای ریاست جمهوری نوشتند ، اعتماد و اطمینان بیشتری کرد . نامه ای که در آن خواسته به حق مردمان غرب خراسان رضوی جهت تشکیل استان سربداران در تاریخ 20 خرداد 93 مصادف با هفتصدمین سالگرد ظهور  قیام سربداران ، از دکتر احمدی نژاد مطالبه شد.
اما مطمئناً در این مسیر باید همه ما مردم وبه ویژه اهالی رسانه دیار سربداران تلاش کنیم و پیگیر مطالباتمان باشیم تا گام های بلندمان در مسیر توسعه پایدار ، با تشکیل استان جدید سربداران (خراسان غربی) در شمال شرق کشور به نتیجه نهایی خود برسد و بتوانیم ضمن اینکه افتخار قرار گرفتن زیرسایه سار پر مهر آقا امام هشتم را همچنان برای خود حفظ خواهیم کرد ، برای همیشه از حوزه گسترده و سرشار از بی عدالتی های سیاسی و اجتماعی خراسان رضوی جدا شویم .
به امید آن روز ...
کوچه پس کوچه پیوندها
کلیک کنید:
استان شدن سبزوار در آستانه هفتصدمین سال نهضت سربداران
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


مطالب سایت تون عالیه به روز باشید
24 خرداد 1392 - ساعت 13:27

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر لطف شما
پیروز باشید...

خوش بحالتان ما فرومدیها که روزگاری در بطن حماسه ی سربداران بودیم الان اسیر قومی ........................ بنام میامی و شاهرود افتادهایم که معادن کرومیت آن را غارت می کنند و نم پس نمی دهند.درمقابل بخش شدن وگازکشی به آن ایستاده اند و روز بروز بر محرومیت آن می افزایند.خدا وکیلی توسایتتان به این موضوع هم بپردازین مگه تقی به توقی بخوره و فرومد دوباره جزو خراسان بشه.
29 مهر 1391 - ساعت 02:54

اسرارنامه: با سلام و سپاس از حضور و نظر ارزشمند شما دوست ومخاطب گرامی.
ان شاءالله در موقعیتی مناسب به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.
امیدواریم همشهریان عزیز فرومدیمان در صحت و سلامتی کامل باشند و این روستای عزیز تاریخی درمسیر پیشرفت وتوسعه پایدار قرار گیرد.
پیروز باشید...

شما سبزواری ها چرا به هر چی که می رسید ندانشته و نا آگاهانه و با بی شرمی و بی سوادی کامل هر روستایی که ده سال هم قدمت نداره تاریخی اعلام میکند اسرار نامه خجالت بکش از خودت پررو
30 خرداد 1393 - ساعت 18:46

اسرارنامه: دوست عزیز ممنونم از لطف شما، کمی مطالعه تاریخ برای همه ی ما لازمست . در این خصوص واژگان ششتمد و داورزن جدای از نواحی که بدان خوانده می شوند نشان از قدمتی دیرینه دارد. همیشه در مسیر هدایت باشیم
بی طرف واقعی
1 مخالف 4 موافق
حالا که به شکر خدا داورزن شهرستان شده از انصاف به دور است مردم شریف این شهرستان برای کارهای اداری خودشان مجبور باشند 340 کیلومتر را طی کرده و به مشهد مقدس مراجعه کنند که این روند هم باعث ترافیک در سطح جاده خواهد شد و هم در ایجاد ازدحام بیش از حد جمعیت در کلان شهر مشهد مقدس و ایجاداختلال در امر ترافیک شهری تاثیر گذار خواهد بود. مطمئنا سیاست تمرکز زدایی دولت محترم در سال های اخیر هم با این رویه سازگارنیست .
23 تير 1391 - ساعت 22:05

اسرارنامه: نظر دقیق و ارزشمندی بود ، با سپاس از شما ! و البته به غیر از داورزن شهرهای دیگری نظیر جغتای ، بردسکن ، ششتمد و ... نیز همین حالت را دارند. امید که با تشکیل استان های کوچک و جدید گام مهمی در راستای اجرای عدالت سیاسی و اداری برداشته شود.
پیروز باشید...

فقط یکی به این دوستان همسایه بگه هر جایی خوبی داره بدی داره نقاط قوت و کاستی داره

نه اینکه همه خوبیها دست شما باشه و بدی ها دست ما!!!!!!!!!!!!!
21 تير 1391 - ساعت 20:31

اسرارنامه: بله بهروز جان! نکته کلیدی همین جاست . دوری از مطلق گرایی.
نه کسی خوب مطلق است و نه کسی بد مطلق .
در همه کس و همه جا خوبی ها و بدی هایی پیدا می شود. هرفرد و هر جامعه ای که این موضوع را درک کند ، از خطراتی نظیر دچار شدن به توهم خودبزرگ بینی یا عقده حقارت در امان می ماند.
البته دوستان همسایه ما هم همه اینطور نیستند که این موضوع را ندانند. اتفاقاً در شهر عزیز نیشابور هم انسان های شریف و اهل مطالعه بسیار زیادی هستند که هم به نقاط قوت سرزمین خود واقفند و هم به نقاط ضعف و کاستی های آن.
قطعاً سبزوار و دیگر شهرهای استان و کشور نیز به همین شکل هستند.
پیروز باشید...

به نظر من تو این شرایط کلا با کسی بحث نکنیم و بقول معروف بر اساس اون مثل معروف خاموش بمونیم و چراغ خاموش حرکت کنیم بهتره


انقد اسمشون رو نیار دیگه بابا
20 تير 1391 - ساعت 18:47

اسرارنامه: از نظرشما دوست عزیز سپاسگزاریم.
این هم که شما فرمودید برای خود دیدگاه محترمی است . اما در حال حاضر تحریریه اسرارنامه معتقد است ما به خاطر پرهیز از بروز برخی حساسیت ها در طول سالهای گذشته بیش از حد سکوت کرده ایم و این سکوت زیاد برای بعضی ها بدان معنی تعبیر شده است ، که حقی برای خود متصور نیستیم و حرفی برای گفتن نداریم. لذا به نظر می رسد یک وظیفه رسانه های محلی پویا در مقابل موقعیت های حساس نه سکوت ، بلکه روشنگری درست و صحیح و منطقی است. دوست عزیز مجله اسرارنامه تا کنون هیچگاه بنای بحث و مخاصمه با هیچ گروهی را نداشته است . و همواره مطالب اصلی منتشر شده در صفحات مختلف این مجله به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حاوی احترام برای سایر هم استانی های عزیز بوده است. لیکن گویی عده اندک اما پرسر و صدایی از افراد هستند که دردشان اصلاً توهین کردن ، یا اسم بردن یا نبردن نیست ، دردشان مقایسه بی دلیل و رقابت ناسالم با شهر سبزوار است که در این رقابت ناسالم همیشه دوست دارند برنده باشند و گمان می کنند برنده بودن و برتری داشتن ارث پدری یا موهبت الهی است که فقط به آنها هدیه شده است .
همین موضوع سرآغاز بسیاری از درگیری ها و منازعات است. به هرحال ما نمی توانیم و نباید در مقابل ارزش ها و افتخارات شهرمان سکوت کنیم و برای اینکه مثلاً به جایی برنخورد آن ها را برنشماریم و بیان نکنیم.چون این سکوت زیاد به مرور باعث سرخوردگی و ناامیدی جوانان همشهری خواهد شد.
ضمناً در عالم نویسندگی مطبوعات اجتماعی و فرهنگی که حرف روز جامعه را می زنند نوشتن و نام بردن از مناطق مختلف یا اشخاص گوناگون یک امر طبیعی است و اگر قرار باشد یک نویسنده بگوید اسم فلان جا را نیاورم که حساس نشوند ، اسم فلان شخص را نیاورم که به او بر نخورد ، فلان موضوع را مطرح نکنم و اعتراض فلانی ها را برنیانگیزد ، این نمونه بارز خودسانسوری است و نتیجه اش تولید یک سری مطالب تخت و کلیشه ای خواهد شد. همان موضوعی که متأسفانه سالهاست گریبانگیر بسیاری از نشریات کاغذی یا وبسایت های محلی سبزوار و حتی کشور شده است.
در نقطه مقابل نوشتن در مورد مسائل روز هر جامعه و اشاره به مسائلی که شاید حساسیت برانگیز بوده و گاهی هم بسیار تلخ باشند ، در نهایت می تواند تأثیرات مثبت فرهنگی به جای بگذارد. و اتفاقاً در نهایت از آن حمایت و تقدیر خواهد شد. به طوری که اخیراً یک نظردهنده گرامی از شهر همجوار در بخش نظرات قسمت دوم مقاله همه چیز بر ای استان شدن سبزوار فراهم است از این مطالب اسرارنامه تشکر کرده و آن را زمینه ساز انجام برخی پیشرفت ها در شهر همسایه دانسته است.
دوست عزیز به نظر شما برای دست اندرکاران یک مجله فرهنگی و اجتماعی چه نتیجه ای می تواند از این خوشایند تر باشد؟!!! این که ببینند علاوه بر شهر محل استقرار خود ، در دیگر نواحی همجوار نیز توانسته اند تأثیرگزاری های مثبت اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.
به هرحال همراهی همیشگی و نظرات ارزشمند و دلسوزانه ای را که برای ما ارسال می کنید ، می ستاییم و دعوت می کنیم که همچنان با ما همراه باشید و ما را از نظرات و انتقادات ارزشمندتان با خبر کنید.
سپاس ...

بسیار مطلب خوبی بود. من هم به نوبه خود به همه مردم عزیز داورزن و ششتمد تبریک می گویم. انشاالله به زودی روزی هم می رسد که تشکیل استان سربداران را تبریک بگوییم.
موفق و موید باشید.
19 تير 1391 - ساعت 14:23

اسرارنامه: از حضور و نظر شما همشهری گرامی سپاسگزاریم.
البته یادم رفت بگم مردم نیشابور نزدیک به 60سال هست که از راه آهن بهره می برنند اما سبزوار، ان شاالله در سالهای آتی یک مسیر فرعی به سبزوار می کشند.حالا نیشابور با تاخیر اما نه به اندازه سبزوار به فرودگاه هم می رسه فوقش 3 یا 4 سال دیگه.
31 خرداد 1391 - ساعت 16:20

اسرارنامه: این حرفتان از آن حرف هاست دوست عزیز!!!
راه آهن وقتی که بیاید دیگر چه فرقی می کند 60 ساله یا یک ساله ؟ چه فرقی می کند ا صلی یا فرعی؟ وقتی همان تعداد مسافر که در دیگر شهرها می توانند جابه جا شوند در سبزوار هم همان مقدار و همان تعداد دفعه جابه جا خواهند شد ، دیگر اصلی و فرعی ندارد.مثل فرودگاه نیست که تازه از زمانی که راه بیافتد و همین طوری سالی چندپرواز به آن اضافه شود کلی طول خواهد کشید تا نهایتاً آن فرودگاه رونق بگیرد.- مسیری که فرودگاه سبزوار در حال حاضر در آن سمت حرکت می کند، اما در نیشابور هنوز هیچ خبری نیست. چون نه تنها فرودگاهی در نیشابور وجود ندارد ، بلکه قرار هم نیست ساخته شود.-
اما حقیقتاً خودتان همت والای مردم سبزوار را ببینید ، هرچه را ندارند ، آنقدر تلاش می کنند و زحمت می کشند تا به دست می آورند. هم فرودگاه ساختند و هم راه آهن را دارند می آورند. اما مثلاً در نیشابور 60 سال قبل یک راه آهن بود که هنوز هم همان راه آهن هست.و حتی یک مسیر هم به آن اضافه نشده . حالا فرودگاه ساختن پیشکش.
راستی اینکه ادعا کردید نیشابور تا 3 یا 4 سال دیگر به فرودگاه هم می رسد ، این ادعا را از کجا آوردید؟!!!!!!!!!!!!خواب دیده اید خیر باشد دوست عزیز !

دوره ای که با داد بی داد و نظرات به اصطلاح کارشناسه یک طرفه به توان حرف خود رابه کرسی نشاند دیگر تمام شده شما سوال کرده اید چی کم دارید1-آب تنها عامل آبادانی2-کویری بودن مستعد نبودن برای کشاورزی این دو عامل برای روشن بشوی تفاوت صحرای افریقا و کشورهای سرسبز است3-فرهنگ وپیشینه تاریخی برای روشن بشوی فرق تهران وشیراز که تهران گرچه از همه جهات سر است ولی شیراز باآن خواجه حافظش چیزی دیگر است.چرا چند سال قبل دست به آتش زدن معابر زدید شاید سن شما قد نمی دهد! 4-صنعت(صفر)5-فرودگاه.شاید فکر کنی مزیت بله مزیت شماست آیا می دانی مسافت فرودگاه امام تهران بیشتر از فرودگاه مشهد تا نیشابور است بااینکه فرودگاه سبزوار کجا و دومین فرودگاه کشور کجاست(روزانه بالغ دها پرواز فقط تهران مشهد وعکس داردحالا هفته ای چند پرواز از سبزوار فقط و فقط به تهران چهار عدد6-دانشگاه تربیت معلم(حکیم سبزواری) تاسیس دهه شصت هفت هزار کلا دانشجو دارد چند نفر تحصیلات تکمیلی دارد خیلی باشد چهارصد یا پانصد نفر علوم تحقیقات خراسان رضوی هزار و دویست دانشجو دارد شاید بگین ما داریم سری بزن به سایت منطقه نه دانشگاه ازاد هنوز هشت تا مجوز گرفته شده بقیه در دوره ریاست قبلی فقط مجوز داخلی داده شده ما بخیل نیستیم شما هم بگیرید.البته دانشگاه پزشکی مثل گناباد دارید با حدود دوهزار دانشجو ولی علوم پزشکی ما داریم با 500 دانشجو البته دانشگاه نیشابور با دویست هکتار و1600 دانشجو7-لطفا بحث بخشها شهر شده پیش نکشید چون کشاورزی سبزوار نابود شد با ان فاصله زیاد مثل سبزوار نیشابور دارند ودر ثانی آنها هرکدام یک شهرستان مثل سی شهر دیگر استان(جغتای-جوین خوشاب-ششتمد- داورزن)(فیروزه-قدمگاه رضوی-عشق آباد)8-بحث فاصله با استان شدن کرج با حدود سی کیلومتر -قم صد بیست کیلومتر تمام شد.. و........
31 خرداد 1391 - ساعت 16:17

اسرارنامه: ‎با سلام و عرض احترام و دعوت به صبر و بردباری خدمت شما دوست عزیز آقا صالح.
برادر جان اگر شما با دقت متن مطلب منتشر شده توسط اسرارنامه را خوانده باشید ، و نظرات مخاطبین و همچنین پاسخ های اسرارنامه را تا اینجا به صورت کامل و دقیق خوانده باشید ، متوجه خواهید شد هیچ لزومی ندارد با هم استانی های سبزواری خود چنین عناد ورزی کنید و با بغض و دشمنی حرف بزنید. مجله اسرارنامه در تمام مدت هیچ توهینی به دوستان نیشابوری و شهر نیشابور روا نداشته است.
ضمناً متوجه می شوید که بسیاری از مطابی که اینجا بیان کرده اید بسیار تکراریست. و قبلاً به همه این موارد توسط اسرارنامه پاسخ داده شده است.
و شما و دیگر نظردهندگان عزیز نیشابوری تا کنون نتوانسته اید پاسخ های اسرارنامه را رد کنید و تنها مجدداً همان موضوعات تکراری اول را تکرار کرده اید.
با این وجود اسرارنامه همیشه برای آگاه کردن شما پاسخ هایی داشته است . و هرچند که به نظر نمی رسد شما واقعاً دنبال پاسخ باشید.با این حال ما پاسخ های شما را چون همیشه در این جا تقدیمتان می کنیم:
1- در مورد خشکی و کم آبی سبزوار نباید این همه مبالغه کنید. چون خشکی سبزوار کجا و صحرای آفریقا کجا؟ و از طرفی پرآبی و سرسبزی نیشابور کجا و پرآبی و سرسبزی خطه سرسبز شمال ایران یا نواحی آذربایجان و اردبیل کجا؟ سبزوار و نیشابور بیشتر به هم شبیهند تا متفاوت!
2- اطلاعاتتان را در مورد دانشگاه های سبزوار و دانشکده های عمدتاً تازه تأسیس نیشابور درست کنید. اصلاح کنید. و بدانید که با اغراق و مبالغه چیزی درست نمی شود. (به توضیحاتی که برای نظردهنده ای به نام آقا سعید داده ایم مراجعه کنید)
3- الف : فاصله فرودگاه امام خمینی تا تهران 40 کیلومتر است . فاصله فرودگاه مشهد تا شهر مشهد 3 کیلومتر است. ج)فاصله نیشابور تا مشهد 115 کیلومتر است. ازآن گذشته 40 کیلومتر فاصله تا فرودگاه برای کلان شهری چون تهران طبیعی است اما 115 کیلومتر فاصله تا فرودگاه برای شهرهایی مثل نیشابور به منزله عدم دسترسی به فرودگاه است.
4- بله صنعت نیشابور از سبزوار توسعه یافته تر است. هیچ گاه این مورد را انکار نکرده ایم.اما صنعت سبزوار هم صفر نیست. اطلاعاتتان را افزایش دهید.(کارخانه سیمان سبزوار ، کارخانه کابل خودرو ، شهرک صنعتی شماره یک و دو و ....)
بقیه موارد هم پاسخ هایش مشخص است. تاریخ و فرهنگ سبزواربا پیشینه چندهزارساله ، شخصیت های ارزشمند سبزواری ، ارزش و اعتبار دانشگاه های سبزوار نسبت به دانشکده های تازه تأسیس نیشابور ، صنعت به سرعت در حال رشد سبزوار با سرمایه گزاری های بخش خصوصی در (مجتمع پتروشیمی و پالایشگاهی ستاره خراسان و دیگر صنایع ) در مقابل صنعت متوقف شده نیشابور - پس از ممنوعیت دولت در سرمایه گذاری های کلان صنعتی - ، فرودگاه بین المللی سبزوار که هرچه قدر هم پروازهایش کم باشد ، باز نیشابور از همین هم برخوردار نیست.و تازه پروازهای فرودگاه سبزوار همه ساله روبه افزایش بوده و خواهد بود. ...
ضمناً هرچند به قول شما شهرستان های تازه تأسیس در ناحیه سربداران تا شهر سبزوار زیاد فاصله دارند اما مسئله اینجاست که برای آنها نمی توان هیچ مرکز دیگری به جز سبزوار در نظر گرفت. مثلاً بله داورزن فاصله زیادی تا سبزوار دارد ، اما آیا می توان مثلاً آن را زیرمجموعه نیشابور یا بجنورد یا شاهرود کرد؟ با آنها که فاصله خیلی بیشتری دارد! ششتمد و خوشاب و روداب و جوین هم همینطورند. اما در ناحیه نیشابور برعکس است. قدمگاه رضوی که درست بین مشهد و نیشابور است ، طبیعتاً در تقسیمات سیاسی به خراسان رضوی و مشهد تمایل بیشتری خواهد داشت تا نیشابور.شهرستان فیروزه به سبزوار احساس نزدیکی بیشتری می کند به خاطر استفاده از امکانات دانشگاهی ، اقتصادی و فرودگاهی سبزوار که نیشابور محروم از آنهاست.
لذا حتی اگر کشاورزی سبزوار با جدا شدن شهرستان های تازه تأسیس به قول نادرست شما نابود شده باشد ، بازهم به عنوان کشاورزی غرب خراسان رضوی در محدوده استان سربداران قرار خواهد داشت.اما نیشابور چه ؟ هر شهرستان تازه تأسیسی از آن به یک سمت خواهد رفت و به یک استان دیگر الحاق خواهد شد!!!

زرشک !اسمتون رو گذاشتید مجله اینترنتی
31 خرداد 1391 - ساعت 16:07

خدا وکیلی شما به غیر از سریداران گفتن چی دارید که بگید؟!
17 خرداد 1391 - ساعت 21:56

اسرارنامه: دوست عزیز برای گرفتن پاسخ این سئوال می توانید به صفحات مختلف اسرارنامه و همه مطالب منتشرشده این وبسایت مراجعه کنید.
سپاس...

در مجموع از منطق شما میشه به سطح تبحر و توان رسانه ای و از همه مهمتر به سواد پی برد باز هم متشکرم.
16 خرداد 1391 - ساعت 20:03

اسرارنامه: دوست عزیز به هرحال همین که همواره ما را با همین منطق و سطح تبحر و توان رسانه ای و از همه مهمتر با همین سطح سوادمان پذیرفته اید و همه روزه با ما در ارتباطی مستمر هستید ، سپاسگذاریم. امیدواریم بتوانیم همچنان در مسیری حرکت کنیم که شما دوستان را در جمع مخاطبین همیشگی خود داشته باشیم.
پیروز باشید...

باز هم آستانه انتقاد پذیری و سطح تحمل مشخص شد و ادعای ایم مسائل ودر نهایت آنچه که مهم است این است که عاقلان دانند و فهمند.
16 خرداد 1391 - ساعت 20:00

اسرارنامه: دوست عزیز
”من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال“.

سلام -از اینکه می بینم به شهرتون تعصب دارید خوشحال میشم مشکل شما اینه که دوست دارید مردم سبزوار رو احساسی کنید و قدرت تعقل رو ازشون بگیرید شما که خودتون آرزو دارید صنایع نیشابور رو داشته باشید و هر روز به غلو یا واقعیت از کلنگ زنی به فلان کارخونه کوچیک به شعف و شادمانی می رسید مثلا حالا که یک کارخونه دست چندم پتروشیمی قراره داشته باشید به سبقه همیشه در بوق و کرنا می کنید(البته قابل درک هست) کلا آقای پس از مشهد (چون خیلی تکرار می کنید و دوست داریدو انگار همیشه دوست دارید پس از یه جایی باشید خب مسئله نیست مثل هزار سال قبل که پس از نیشابور بودن آرزوتون بود که البته در اون زمان هم طوس بعد نیشابور بود )صحبت من یک صحبت منطقی بود ولی شما دوست دارید که کلا مباحث شما احساسی باشه مسئله ای نیست مسئولیت شما اطلاع رسانی به مردم پاک شهر پس از مشهد هست نه احساسی کردن این مردم ساده سخت کوش و مومن که همین افراد مثه شما هستند که با احساسی کردن مردمتون باعث آتیش زدن مغازه و .... میشید شهر عزیز شیعه دکتر شریعتی آدم محترمی بود ولی کافی است سری به سایت ها بین المللی بزنید و جایگاه جهانی خیام و عطار و ببنید دکتر شریعتی عزیز یک شخصیت ملی است ولی من دارم از دو شخصیت جهانی صحبت می کنم امیدوارم قابل درک باشد و باز احساسی نشید،و در نهایت انگار به گفته خودتون پس شما به سمت عقب در حرکتید ،نیشابور از سالها است صنعتی هست و شما تازه دارید صنایع رو به شهرتون میاریددر حالی که اونا را باید از شهر پس از مشهد خودتون دور کنید این طور نیست!!!!! پس نیشابور یه سمت جلو حرکت میکنه چون حالا دیگه به فکر صنعت نیست و دانشگاه هاش رو داره به رشد می رسونه (البته اگه آمار استانداری رو باز کتمان نمی کنید از نظر تعداد دانشجو در کل دانشگاه ها، شهر پس از مشهد شما تنها حدود350 نفر بیشتر از نیشابور دانشجو داره) و در نهایت خیلی از کارگران شهر پس از مشهد شما، شهر عزیز شیعه ،در واحد های عظیم صنعتی و شهرک های صنعتی نیشابور مشغول به کارند و توهین به این کارگران توهین به شهر پس از مشهد خودتون هست.نیروگاه سیکل هم قبول، ولی شما که دارید برای داشتن نیروگاهی در مقیاس کوچک این نیروگاه لحظه شماری می کنید هر چند وقت یه بار در این مجله تون ار کلنگ زنی با شعف صحبت می کنید ودر انتها یاز هم (آنکس که نداند و نداند که نداند و نخواهد که بداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند)امیدوارم تایید کنید به امید اینکه همیشه پس از مشهد باشید!در ضمن کسی قرار نیست کم بیاره دو کلام صحبت منطقی است.
10 خرداد 1391 - ساعت 03:56

اسرارنامه: با سلام خدمت شما مخاطب گرامی اسرارنامه ...
آخرین نظر شما در تحریریه اسرارنامه بررسی گردید و از سوی اعضا فاقد ارزش پاسخگویی تشخیص داده شد. به همین خاطر به محتوای نظر شما هیچ پاسخی نمی دهد چرا که این نظر خود به تنهایی گویای سطح فکر و اندیشه شماست.
تمامی مطالبی را که شما در این آخرین نظر ارسال کرده اید ، در نظرات قبلی هم گفته اید و پاسخ قانع کننده ای را از اسرارنامه دریافت داشته اید ، با این وجود به دلیل نداشتن روحیه حق پذیری به جای پذیرش حرف حساب ، ترجیح می دهید در مقابل آن بایستید و به همین خاطر شما هم اکنون به دور تکرار مکررات افتاده اید.
و حرف هایی را مطرح می کنید که اگر دچار آلزایمر نباشید ، به یادتان می آید که به تمام این مسائل قبلاً پاسخ داده ایم و شما تا کنون نتوانسته اید پاسخ های اسرارنامه را رد کنید و حالا فقط دوباره در یک موضع انفعالی گرفتار شده اید و از سر ناچاری و درماندگی حرف های اولتان را تکرار می کنید.دوست عزیز این عادت بدی است که برای کم نیاوردن در یک بحث ، به ناچار اشتباهات قبلی خود را تکرار کنید.
چرا که شما هرچه در این آخرین نظرتان در مورد پیشرفت های سبزوار ، گیرافتادن یانیافتادن نیشابور در بن بست امروزی ، صنعت ، اقتصاد ، ارزش و اعتبار دانشگاه ها و تعداد دقیق دانشجویان دو شهر ، جایگاه فرودگاه بین المللی سبزوار ، مطالعه و فرهنگ مردم سبزوار و دعواهای و آشوب طلبی های مردم شهرهای مختلف یا عادت در بوق و کرنا کردن برخی موفقیت هاتوسط مردم سبزوار یا نیشابور گفته اید همه را قبلاً پاسخ داده ایم و اینک نیازی به تکرار مجدد آن حرف ها نمی بینیم چرا که می گویند در خانه اگر کس است یک حرف بس است.
فقط از آنجایی که در یک قسمت از نظرتان به سایت های بین المللی اشاره کرده بودید ، باید خدمتتان عرض کنیم ، اصلاً برای اسرارنامه مهم نیست که بداند شما چه سایت هایی را بین المللی حساب می کنید ؟ اما از اینکه همه روزه به وبسایت اسرارنامه مجله اینترنتی نواحی غربی ومرکزی وجنوبی خراسان سر می زنید و نظراتی چنین مفصل ارسال می کنید سپاسگذاریم . ضمناً خیلی دوست داریم بدانیم حالا که شما به سایت های بین المللی می روید ، به چند زبان زنده دنیا مسلط هستید؟
امید واریم پاسختان چیزی شبیه این نباشد که بگویید به دو زبان زنده دنیا مسلط هستید: یکی زبان فارسی و دیگری زبان نیشابوری!!!!!!!
در پایان از اینکه یکی از سروده های معروف شاعر توانمند سبزواری ابن یمین فرومدی را به عنوان حسن ختام مطلبتان استفاده کردید ، سپاسگذاریم.
به واقع هریک از بزرگان ، دانشمندان و علما و شعرای سبزوار از چنان جایگاه و اندیشه با اهمیتی برخوردارند که اگر سالها در مورد آثار و اندیشه های آنان بحث و بررسی و گفتگو و انتشار صورت پذیرد ، کافی نیست.
حقیقتاً راست گفته است این شاعر بلند آوازه سبزواری که گفته است :
آنکس که نداند و نداند که نداند و نخواهد که بداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند.

نی نیوز |وب
6 مخالف 3 موافق
http://neynews.blogfa.com/
خبر جدید
بخش زبرخان نیشابور به شهرستان ارتقا یافت

9 خرداد 1391 - ساعت 22:52

اسرارنامه: با سلام وتشکر از اطلاع رسانی خوب شما همکار رسانه ای گرامی.
عرض تبریک فراوان داریم برای همه مردمان عزیز بخش والبته از این به بعد شهرستان زبرخان.
امید که همواره خبرهای خوش پیشرفت وارتقاء از تمامی شهرها و روستاهای استان خراسان و کشورعزیزمان منتشر شود.
به امید حضور ونظر مجددتان در اسرارنامه

پاسخی به آخرین نظر ، مخاطب گرامی سعید آقا :
با سلام و عرض احترام خدمت شما !
دوست عزیز آیا بهتر نیست وقتی که با حرف حق مواجه می شوید ، در مقابل آن سرفرود آورید و روحیه حق پذیری را در خود تقویت کنید ؟

عزیز برادر بازهم داری فیلم هندی بازی می نمایی فقط با گشت گذاری از هم استانیها حتی جوین و جغتای(ترک زبان) با شما مشکل دارند همان حرف های قدیمی بودجه این شهرها تبدیل شدن به میدانهای سبزوار....

عزیز بردار دست اندازی به روستاهای یک شهرستان برای مقاصد خود یعنی اوج ناجوانمردی. به غیر سبزواری جماعت مثالی دیگری سراغ دارد در ایران شهری خود را شهر مرکز شیعه می نامند کمترین بوی از شیعه نبرده اید

چطور شما با قیام سربداران که رهبر ان شیخ خلیفه مازندرانی و جانشین ان شیخ حسن جوری نیشابوری بوده با زحمات دیگران هرچند در بخشی از خطه خراسان بزرگ بوده این قیام را متعلق به خود می دانید و دم از استان سربداران می دانید
و...............
9 خرداد 1391 - ساعت 21:05

اسرارنامه: دوست عزیز نظر شما مبهم بود. شما الآن به سعید آقا جواب داده اید یا به مجله اسرارنامه ؟!!!
البته به نظر می رسد روی صحبت شما با مجله اینترنتی اسرارنامه است. به هرحال باید خدمتتان عرض کنیم از لابه لای سخنان شما ضمن اینکه شدت عصبانیتتان مشخص است نیت نامبارکی در جهت تفرقه افکنی و تحریک عواطف قومی مردم مناطق مختلف علیه یکدیگر بر می آید. شما انگار دوست دارید در منطقه سربداران آتش اختلاف و تفرقه را روشن کنید.و به خیال خامتان بین جوینی ها و جغتایی و سبزواری ها دعوا بیاندازید. اما چون نیتتان شرّ است بهتر است توبه کنید و بدانید که هرگز موفق نخواهید شد. اولاً این چیزها که شما می گویید بین مردم شهرهای جوین و جغتای و سبزوار وجود ندارد . فقط یک عده معدود در یک موقعیت های زمانی خاصی این حرف ها را مطرح می کنند. ضمناً حتی اگر اختلافاتی هم باشد باز غیرت و همبستگی مردمان خطه سربداران بیشتر از آن است که اجازه دهد شما از بیرون بین شهرهای مختلف سبزوار تفرقه بیافکنید.
هم سبزواری ها ، هم جوینی ها و هم جغتایی ها می دانند اگر خودشان دلشان به حال خودشان نسوزد و در مواقع اضطراری هوای یکدیگر را نداشته باشند ، شما که اصلاً دلتان برای ما نمی سوزد. شما از این تفرقه افکنی دنبال منافع شخصی خود هستید. اگر نه مثلاً شما را که در شهر نیشابور با فاصله ای زیاد با جوین و جغتای ساکن هستید ، چه به اینکه مثلاً جوینی ها و جغتایی ها اختلاف دارند یا نه ؟
شما اگر خیلی راست می گوییدو دلسوز هستید در منطقه خودتان مراقب تفرقه های ایجاد شده باشید.
چند نمونه :
بخش شهر چکنه مرکز بخش سرولایت نیشابور تمایل به پیوستن به شهرستان قوچان دارد. چرا که هم به مرکز شهرستان قوچان نزدیکتر است و هم به لحاظ قومیت که هردو ترک هستند با آن نواحی سازگارتر است و هم کم توجهی ها های سالهای اخیر نیشابور به بخش های خود باعث نارضایتی مردم آن ناحیه شده است.
2- شهرستان جدید فیروزه دیگر هرگز اجازه نمی دهد سنگ قیمتی فیروزه به عنوان سوغات نیشابور شناخته شود. هرگاه هم در شبکه استانی خراسان حرفی از سوغات نیشابور می شود و مجریان به اشتباه فیروزه را سوغات نیشابور می دانند ، سریع پیامکی ارسال می شود و یکی از مردم شهرستان فیروزه اعتراض می کند که نگویید سوغات نیشابور بگویید سوغات شهرستان فیروزه .
این خود یک نشانه دیگر از بروز اختلاف و شروع جدایی ها در منطقه نیشابور است.
3- آخرین مورد هم این است که هرچند نیشابور بالاخره توانسته است پس از سالها بخش زبرخان را به شهرستان ارتقادهد اما این کار نه تنها به نفع نیشابور نشد بلکه دارد به ضرر آن هم تمام می شود. چون دیگر از این به بعد قدمگاه رضوی یک جاذبه گردشگری نیشابور نیست بلکه یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان فیروزه است . دومین دلیل اینکه با ایجاد این شهرستان جدید ناگهان 80هزار نفر از جمعیت نیشابور کم شد. دقت داشته باشید فقط یک شهرستان اضافه شد اما 80 هزار نفر از جمعیت کم شد و البته سه نقطه مهم شهری نیز از نیشابور جدا شدند. در حالی که هیچ یک از 5 شهرستان جدیدالتأسیس در ناحیه سبزوار جمعیتی به این زیادی ندارند. و تازه مثلاً داورزن با جمعیت حدود 25 هزار نفر یعنی یک چهارم قدمگاه به شهرستان ارتقاء پیدا کرد. ناحیه قدمگاه که سالها درگیر اختلافات درونی بود ، حالا با دلی پر از نیشابور جدا می شود چون مدیریت ضعیف و عملکرد تمرکزگرایانه نیشابوری ها را دلیل این همه تأخیر در شهرستان شدن قدمگاه می دانند . این شهرستان که درست بین نیشابور و مشهد است در صورت تشکیل استان خراسان مرکزی به مرکزیت نیشابور تمایل خواهد داشت جزء خراسان رضوی باقی بماند . چرا که لطف قدمگاه رضوی در همسایگی مشهد قرار داشتن در استان خراسان رضوی است و نه استان های دیگری با نام بینالود یا اگر تربتی ها بگذارند خراسان مرکزی ...
ضمناً دوست عزیز اگر فقط به خاطر یک شیخ حسن جوری سعی دارید افتخار قیام سربداران را به نام نیشابور مصادره کنید و همه جان فشانی ها و زحمات مردم سربداران را نادیده بگیرید بدانید که در نتیجه بسیاری از افتخارات نیشابور هم متعلق به سبزواری هاست. یک نمونه : این نظامیه های نیشابور که در هزارسال قبل آنقدر به آنهامی نازید می دانید موسس آنها چه کسی بوده است؟ خواجه نظام الملک طوسی که اصالت سبزواری داشته است. پس افتخار نظامیه های نیشابور برای سبزواری هاست. اگر منابع مطالعاتی کافی در دسترس نداشته باشید ، ما می توانیم سند و مدرک کافی در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.
پیروز باشید و البته معقول و صبور و منطقی ...

مجله اینترنتی اسرارنامه
4 مخالف 12 موافق
پاسخی به آخرین نظر ، مخاطب گرامی سعید آقا :
با سلام و عرض احترام خدمت شما !
دوست عزیز آیا بهتر نیست وقتی که با حرف حق مواجه می شوید ، در مقابل آن سرفرود آورید و روحیه حق پذیری را در خود تقویت کنید ؟
دوست عزیز آیا بهتر نیست دست از این زرنگ بازی ها بردارید. خیال کرده اید دیگران نمی فهمند شما به خوبی پاسخ منطقی تمام سئوالات قبلیتان را با پاسخ های قبلی اسرارنامه گرفته اید و اگر الآن باز ادعا می کنید که ما پاسخ شما را نداده ایم فقط به خاطر این است که از سر یک غرور کاذب ، می خواهید وانمود کنید که کم نیاورده اید !!!
اما بدانید که در این مجله هدف هرگز کم و زیاد آوردن نیست.
هدف انجام یک بحث منطقی است . پس لطفاً با منطق و وجدان بیدار خود جلو بیایید نه با غرور و احساسات کاذب .
راستی دوست عزیز ، روی چه حسابی اسرارنامه را متهم به احساسات گرایی می کنید ؟
چه طور به خود جرأت می دهید به دارالمومنین سبزوار شهر عزیز شیعه توهین کنید؟ به شهر خاستگاه قیام پرافتخار سربداران و زادگاه دانشوران بیداری چون دکتر علی شریعتی ، حکیم حاج ملاهادی سبزواری ، ابوالفضل بیهقی ، محموددولت آبادی ، ملاحسین واعظ کاشفی و ...
از کدام خاطره بد مغازه آتش زدن و درگیری های سبزوار در ذهن خراسانی ها صحبت می کنید ، وقتی بسیاری از جوانان ایران همه ساله به دانشگاه های سبزوار که پس از مشهد اولین رتبه را در شمال شرق کشور دارد می آیند و علم و سواد می آموزند و به بالندگی سبزوار و نیشابور و مشهد و اسفراین و کاشمر و بردسکن و ... همه ایران کمک می کنند.
آیا فکر نمی کنید افتخارات سبزوار این شهر پایدار ایرانی بسیار بیشتر از آن است که شما بخواهید در خیال خود با بزرگنمایی یک اشتباه کوچک رخ داده در سالهای گذشته ، همه افتخارات دیگر این شهر را نادیده بگیرید.
مگر جز این است که دیار سربداران سالهاست پس از مشهد اولین مرکز فرهنگی ، دانشگاهی و اقتصادی شمال شرق کشور است. پس توهین به این شهر در واقع توهین به همه خراسان و همه ایران است.
فقط یکی از مظاهرفرهنگی سبزواری ها همین است که امروز مجله ها و رسانه هایی فراگیر و شناخته شده دارند که همه روزه از جای جای خراسان مخاطبینی چون شما به بازدید از آن می شتابند و نظراتی به این مفصلی می گذارند و با آن وارد بحث و گفتگو می شوند.
و بزرگترین نماد بی فرهنگی بعضی از شما هم استانی های نیشابوری همین است که همه روزه به مجلات شهر سبزوار می آیید و به جای انتخاب لحن دوستانه و مودبانه گفتگو با این لحن سخیف و پست صحبت می کنید.
آیا جز این است ؟
آیا این رفتار شما نشانه با فرهنگی نیشابوری هاست که بیایند در سایت های متعلق به شهر همسایه که همیشه با محبت و دوستی با نیشابور برخورد کرده است ، حاضر شوند و زبان به این گونه توهین ها آلوده کنند ؟
خوشبختانه ما مطمئنیم و می دانیم که همه شهروندان عزیز نیشابور مانند شما نیستند و حتی این گونه رفتارهای شما را تقبیح می کنند. چرا که آنها می دانند راه حفظ جایگاه و اهمیت شهرشان در توهین و جدال و ستیزه با دیگر شهرهای همسایه نیست.
آنان می دانند امروز شهر نیشابور به خاطر قرار گرفتن بین شهرهای مشهد و سبزوار به چنان اهمیتی در خراسان دست پیدا کرده است که به راحتی می توان آن را پس از مشهد و سبزوار و در کنار تربیت حیدریه به عنوان سومین یا چهارمین شهر مهم خراسان معرفی کرد و این خود در استانی به بزرگی و عظمت خراسان افتخار بزرگی است.
دوست عزیز شما هم بهتر است امروز به جای اینکه این همه از شرق با مشهد سرگرفتن بودجه بیشتر از ادارات کل ، از غرب با سبزوار سر گرفتن جایگاه فرهنگی و سیاسی این شهر ، از جنوب با تربت حیدریه سرمرکزیت استان خراسان مرکزی و پس گرفتن بخش کدکن ، از شمال با قوچان سر به زور نگاه داشتن بخش چکنه برای نیشابور، از شمال غرب با خوشاب سر پس گرفتن روستاهای جدا شده از نیشابور ، از درون با شهرستان فیروزه سر معرفی سنگ فیروزه به عنوان سوغات نیشابور و ... دائماً به ستیزه با همسایگان یا همشهریان خود به ستیزه بپردازید و یک استان را از دست خود عاصی کنید، به دنبال انجام کارهای اساسی و زیربنایی برای توسعه باشید.
آیا بهتر نیست در شهرستان نیشابور پس از چندین دهه منازعه و درگیری بین خودی ها ، بالاخره مردم عزیز این شهرستان با خودشان کنار بیایند و اجازه دهند بخش بزرگ زبرخان با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر بالاخره به شهرستان ارتقاء یابد. نگاه کنید در استان خراسان رضوی و بخش هایی چون داورزن حتی با جمعیتی حدود 25 هزار نفر تشکیل شده اند و زبرخان نیشابور هنوز اندرخم کوچه جنگ و جدال های قومی و قبیله ایست !!!
دوست عزیز بگویید ، روی کدام عقل در منطقه ای مثل نیشابور که پتانسیل های اصلی آن در گردشگری و جاذبه های طبیعی است با استقرار صنایع سنگینی چون فولاد ، و استقرار شهرک های صنعتی بزرگی چون خیام و عطار عده ای اقدام به تخریب محیط زیست و آلوده کردن محیط کرده اند ؟ متأسفانه دست آخر هم که همه آلودگی و ضرر و زیان زیست محیطی این صنایع برای نیشابور می ماند و امتیازات اقتصادی و تجاری آن برای شهرهای مشهد و سبزوار است . چرا که حتماً شما بهتر می دانید دفتر اصلی اغلب صنایع موجود در نیشابور یا در مشهد است یا در سبزوار و تهران و سودهای ناشی از آن هم در حساب های بانکی سرمایه داران این سه شهر ذخیره می شود. حتی وقتی روی بسته بندی برخی کالاهای تولید شده در کارخانه های نیشابور آدرس می زنند می نویسند ، کیلومتر 100 جاده مشهد- تهران و مثلاً نمی نویسند کیلومتر 10 جاده نیشابور...
تا کی باید کارهای یدی از مردم زحمتکش نیشابور باشد و مدیریت فکری و سود اقتصادی برای مشهدی ها و سبزواری ها ؟
آیا نباید برای نیشابور این شهر عزیز خراسان فکری کرد ؟
آیا سیمای یک شهر کارگری برای نیشابور به عنوان شهری در همسایگی مشهد و سبزوار مناسب است ؟
مگر نمی دانید آلودگی های زیست محیطی ناشی از کارخانه فولاد چه آسیب های جبران ناپذیری تا کنون به طبیعت نیشابور وارد آورده است ؟
آیا نمی دانید حرارت ناشی از نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور با ایجاد اختلال در عبور ابرهای بارانی از منطقه ، باعث شده میانگین بارندگی های این شهر به شکل چشمگیری کاهش یابد ؟
آیا نمی دانید سالهاست کشورها و شهرهای بزرگ و توسعه یافته جهان در حال دور کردن کردن صنایع آلوده کننده هستند ؟ و فقط ترجیح می دهند از دور مدیریت امور را برعهده گیرند ؟
دوست عزیز شاید اگر در سالهای اخیر در شهر عزیز نیشابور به جای این رشد بی رویه و نامتوازن صنعت ، به تأسیس چند دانشگاه معتبردولتی ، راه اندازی چندوبسایت پرمخاطب ، ساخت یک فرودگاه حداقل داخلی، راه سازی ، تقویت تیم های ورزشی ، تشکیل گروه های فعال هنری ، راه اندازی کتابخانه ، افزایش فرهنگ مطالعه ، کاهش آمار اعتیاد ، افزایش سطح سواد و ... پرداخته می شد ، ما امروز شاهد چهره خوشایندتری از این شهر تاریخی بودیم.
گذشته از این حرف ها ، دوست عزیز لطفاً به این سئوال پاسخ دهید : امروز از آن همه عظمت و افتخار نیشابور در همه جهان به جز شهرت خیام و عطار چه چیزی وجود دارد ؟ واقع نگر باشید .
واقعاً چه چیزی ؟
خیام و عطار نیشابوری با این همه بزرگداشت سالیانه ای که برایشان گرفته می شود ، هنوز هردو باهم حتی شهرت و محبوبیتی برابر با دکتر علی شریعتی ندارند و فراگیری اندیشه شان به اندازه این بزرگ مرد زاده کویرمزینان نیست .
می بینید که امروز امام جمعه ها و مردم ومسئولین و... شهرهای مختلف سبزوار را با مشاهیربزرگ ، با قیام سربداران ، با دانشگاه ها ، با فرودگاه بین المللی ، با قهرمانی کشتی ایران توسط ورزشکاران ثامن الحجج ، با هندبال قدرتمند ثامن الحجج سبزوار ، با جشنواره های ملی فراوانی که همه ساله در دانشگاه های این شهر برگزار می شود می شناسند . اما متأسفانه نیشابور این شهر عزیز خراسان را شاید فقط با بخاری ایران شرق بشناسند!!!
آیا این شایسته شهری با عظمت و پرافتخار چون نیشابور است ؟ شهری که در همه تاریخ پا به پای شهرهایی مانند مرو ، بلخ ، هرات ، سبزوار(بیهق) ، کابل و ... از شهرهای مهم و اثرگزار خراسان بوده است .
دوست عزیز آیا بهتر نیست توصیه ای را که در چند خط پایانی این نظر به مجله اسرارنامه کردید ، اول خطاب به خود بگویید ؟
ما چند خط پایانی نظرخودتان را به خودتان تقدیم می کنیم امید که حداقل اگر حرف حساب دیگران را نمی پذیرید ، اقلاً حرف های خودتان را بفهمید و بتوانید با آن کنار بیایید:
...«حالا اگه واقعا ادعای صداقت دارید به وجدان خودتون رجوع کنید میدونم هر کس به روستا به شهرش عشق می ورزه این در شما هم هست در من هم هست ولی مطالب من کاملا منطقی و به دور از احساس هست به شما هم پیشنهاد می کنم این راه رو انتخاب کنید ...»
با سپاس ...
8 خرداد 1391 - ساعت 03:03

داورزن شناسی
0 مخالف 2 موافق
باسلام متن خطبه های امام جمعه شهرستان داورزن در وبلاگ داورزن شناسیhttp://davarzan.persianblog.ir/
5 خرداد 1391 - ساعت 15:31

اسرارنامه: با سلام و تشکر از اطلاع رسانیتان.
پیروز باشید...

با سلام
در مورد دانشکده های سبزوار نوشته بودید از جمله علوم قرانی هلال احمر.. انصافا اینها را می توان دانشکده نامید پس مشهد با احتساب دانشکده های علمی کاربردی از جمله هلال احمر .صنعت معدن بیش از سی (30)دانشگاه دارد همه می دانند اینها فقط اسم دارند در مشهد فقط دانشگاه فردوسی مهم است نه ساختمانهای استیجاری پس این دلیل شما در حد فلسفه است. دانشگاه علوم پزشگی اسمش پزشکی یدک می کشد ایا با چند رشته واقعا اینقدر جای توصیف دارد گناباد هم دارد پس مشهد را باید ابر دانشگاه علوم پزشکی نامید
دوما فرودگاه بین المللی عزیز بردار هم در کاشمر تا چند ماه دیگر هم در گناباد و هم در مشهد انصافا کدامیک فرودگاه بین المللی محسوب می شود یک استان سه فرودگاه همه هم بین المللی
در موردجمعیت حداقل صد هزار نفر جمعیت سبزوار کمتر است رجوع شود به فرمانداری سبزوار
در مورد پتروشیمی که نصف راه رفتید با این حساب با یک مجتمع صنعتی دیگر به اصفهان می رسید

راستی علوم تحقیقات چقدر دانشجو گرفت امسال...

ولی سوال من بی پاسخ ماند درباره دادن موقعیت سبزوار بعد استان شدن به نیشابور

به نظر می رسد با دارا شدن سبزوار باامکاناتی در حد معمول و مسائلی که نیشابور در این چند دهه با ان روبرو بوده شما عزیزان را کمی عجول نموده ولی هرچند در برابر مشهد .نیشابور فعلا دست پا بسته است ولی می دانم و می دانید نه سبزوارو نه به تعداد انگشتان یک دست شهری هم وزن نیشابور نخواهد شد.

3 خرداد 1391 - ساعت 01:13

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
معلوم نیست اگر ما از دانشگاه های سبزوار نوشته ایم چه ربطی به این دارد که شما پای مشهد و دانشگاه های این شهر را وسط می کشید ؟ آیا نمی دانید که مشهد در حال حاضر یکی از کلان شهرهای کشور و دومین مرکز جمعیتی و فرهنگی کشور پس از تهران است ؟ و در نتیجه انجام مقایسه بین مشهد و سبزوار کاری اشتباه می باشد ؟
اگر هم بخواهیم این کار اشتباه را انجام دهیم و شهرهایی مثل سبزوار را در ملاک های مختلف از جمله تعداد و اعتبار دانشگاه ها با مشهد مقایسه کنیم و به این نتیجه برسیم که سبزوار با داشتن دانشگاه های بزرگی نظیر دانشگاه حکیم سبزواری (تربیت معلم سابق)- که شما اصلاً اشاره ای به آن نکرده اید- ، از مشهد کم می آورد پس می شود بفرمایید در این مقایسه شهر نیشابور چه رتبه ای را به دست می آورد؟ نیشابوری که بزرگترین و مهمترین دانشگاهش دانشگاه آزاد و سما است ؟ اگر دانشگاه های سبزوار در مقابل مشهد کم می آورد بگوییدآیا اصلاً دانشگاه های نیشابور در مقابل مشهد دیده می شوند ؟
پس می بینید که این مقایسه ای که انجام داده اید ضمن اینکه کاملاً بی ربط است ، اصلاً صحیح هم نیست.
ضمناً اگر با این مدل عجیب و غریبی که شما حساب می کنید وبه این نتیجه می رسید که در مشهد فقط یک دانشگاه فردوسی اهمیت دارد و بقیه کشک هستند ، پس سبزوار حرف های زیادی برای گفتن دارد چرا که دانشگاه حکیم سبزواری سبزوار سالهاست به عنوان دومین دانشگاه معتبر دولتی شمال شرق کشور وجلوتر از دانشگاه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی ، پهلو به پهلوی دانشگاه فردوسی مشهد می زند.
اما بدانید که هم در مشهد و هم در سبزوار به جز فردوسی و حکیم سبزواری دانشگاه های مهم دیگری هستند که شما چه بخواهید و چه نخواهید این دانشگاه ها نقش و هویت علمی و فرهنگی منحصر به فردی به این دو شهر مهم شمال شرق کشور داده اند.
ضمناً ارزش و اعتبار یک دانشگاه به استیجاری بودن یا نبودن ساختمان آن نیست. مهم امتیاز یک دانشگاه و کارکردهای عملی آن در منطقه است.
در مورد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که آیا رشته های پزشکی دارد یا نه ، نیازی به توضیح ما نیست ، شما اگر واقعاً پاسخ این سئوال را نمی دانید می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید تا بدانید که هم اکنون چند سال است که دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به عنوان بزرتگرین دانشگاه علوم پزشکی استان پس از مشهد ، دارای دانشجو در رشته های پزشکی شده است. و ضمناً باز اگر داشتن رشته پزشکی در شهر گناباد را مثال می زنید ، نشان می دهد که به طور تلویحی قبول کرده اید که جایگاه نیشابورکه از رشته های پزشکی حتی در تعداد اندک با دانشجویان کم برخوردار نیست درحال حاضر نه فقط بعد از مشهد و سبزوار بلکه حتی بعد از گناباد و شاید بعد از چند شهر دیگر خراسان رضوی است.
درمورد فرودگاه بین المللی هم باز دوباره همان اشتباهی را تکرار کرده اید که در مورد دانشگاه ها مرتکب شدید. منتها این بار کمی هم شتابزده شده اید.
اولین اشتباهتان این است که باز معلوم نیست چرا فرودگاه بین المللی سبزوار را با فرودگاه کلان شهر مشهد مقایسه کرده اید؟
و پاسختان باز این است که اگر فرودگاه سبزوار در مقابل مشهد کم می آورد ، پس دیگر شهرهای استان از جمله نیشابور که کلاً فرودگاه ندارند ، به طور کامل مرخص هستند !!!
ضمناً شتابزدگی نظرتان اینجاست که فرودگاه هنوز در دست احداث کاشمر را از حالا وارد جمع دو فرودگاه رسمی و افتتاح شده استان خراسان در سبزوار و مشهد کرده اید . در حالی که معلوم نیست فرودگاه کاشمر چندسال دیگر افتتاح شود.و تازه تا کنون حرفی از بین المللی بودن این فرودگاه مطرح نشده. تا زمانی هم که افتتاح شود فرودگاه سبزوار بازار مناسب خود را در میان شهرهای اطراف به دست آورده است و دیگر فرقی نمی کند چند فرودگاه دیگر در استان باشند.
ضمناً باز بهتر است به این سئوال هم بیاندیشید و پاسخ بدهید که اگر کاشمر نیز به تدریج دارد در استان صاحب فرودگاه می شود ، پس جایگاه نیشابور که حتی یک فرودگاه در دست ساخت هم ندارد در استان خراسان رضوی کجاست ؟ آیا جز این است که نیشابور هم اکنون نه فقط بعد از مشهد و سبزوار بلکه بعد از کاشمر و تربت حیدریه (که فرودگاه مدرس به صورت مشترک بین این دو شهر ساخته می شود) قرار گرفته است.
با این حساب نیشابور دارد از همه شهرهای استان خراسان عقب می افتد . فکری بکنید دوست عزیز.
درمورد کسری جمعیت سبزوار نسبت به نیشابور هم باز دچار شتابزدگی شده اید. دوست عزیز هرچند هنوز آمارهای سرشماری سال 90 رسماً اعلام نشده ، اما بر اساس آمارهای قبلی و تخمین های موجود ، شهرهای سبزوار و نیشابور تفاوت چندانی در جمعیت ندارند.آنچه شما را به اشتباه انداخته جمعیت روستاهاست. که چون نیشابور در این سالها نتوانسته است بخش های خود را به شهرستان ارتقاء دهد جمعیت تعداد زیادی از روستاهای منطقه را روی آمار جمعیت کل شهرستان نیشابور حساب می کنند. اما در عوض چون سبزوار در راستای تشکیل استان جدید تعداد زیادی از بخش های خود را به شهرستان ارتقاء داده ، جمعیت روستایی و بخش های آن کم شده . و خودتان می دانید که این نه تنها نقطه ضعف نیست بلکه امتیاز است. در واقع اتفاقی که افتاده این است که مثلاً الآن نیشابور 400 روستا دارد و سبزوار 100 روستا. اما خود شهرهای سبزوار و نیشابور تفاوت زیادی در جمعیت ندارند.
پس آقا رضای عزیز بیایید خودتان را با این چیزها گول نزنید. به فکر پیدا کردن افتخاراتی باشید ، که واقعاً افتخارند.
در مورد دانشگاه علوم تحقیقات سبزوار پرسیدید که ما از تعداد دانشجویان امسال ان اطلاعی نداریم فقط می دانیم که تأسیس این دانشگاه در خراسان با دانشگاه نیشابور تنها حدود دو یا سه سال تفاوت دارد که خیلی فاصله زیادی نیست و این مقدار برای هیچ یک از این دو شهر افتخار خاصی محسوب نمی شود.
ضمناً هیچ سئوال شما بی پاسخ نمانده است. در نظرات قبلیتان به سئوالات شما پاسخ کامل داده ایم. حالا اگر عمداً نمی خواهید بپذیرید حرف دیگری است و ما اصرار نمی کنیم . چون می گویند به خواب رفته را می توان بیدار کرد اما به خواب زده را هرگز ...
اما اگر واقعاً دنبال پاسخ هستید ، پاسخ های قبلی اسرارنامه را بعد از نظراتتان مجدداً با دقت بخوانید.خواهید دید که به تمام سئوالات شما پاسخ داده شده است.
در مورد این وزن و وزن کشی که در پایان مطلبتان بین سبزوار و نیشابور راه انداخته اید باید خدمتتان عرض کنیم ما کاری به ترازوی شما نداریم و برایمان مهم نیست که بدانیم چه طور وزن کشی کرده اید که به آن نتیجه اشتباه رسیده اید ، ا ما بدانید که در عالم واقعیت سبزوار هم در گذشته و هم در روزگار فعلی یکی از وزنه های سنگین و شاید از سنگین ترین وزنه های عرصه فرهنگ ، علم ، تاریخ ، اقتصاد و تمدن خراسان و ایران بوده و هست. و نیشابور البته درگذشته های دور همواره به عنوان یکی از وزنه های سنگین دیگر پابه پای سبزوار حرکت کرده است .(گاهی جلوتر ، گاهی همراه وگاهی عقب تر)
اما امروز واقعاً نیشابور عزیز در جایگاهی نیست که بتوان آن را با دارالمومنین سبزوار دومین شهر فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و اداری شمال شرق کشور مقایسه کرد.سبزوار را باید در حال حاضر با شهرهایی چون یزد ، کرمان ، کاشان و حتی اصفهان و شیراز مقایسه کرد . و نیشابور بنا به همان دلایلی که دو مورد از آن را در بالا اشاره کردیم (فرودگاه و دانشگاه ) والبته بنا به چند دلیل دیگر هم اکنون قابل مقایسه با شهرهای قوچان ، کاشمر ، تربت جام و... است.
یک تأکید مهم : مجله اینترنتی اسرارنامه به نمایندگی از مردم شریف دارالمومنین سبزوار اعلام می کند هیچ دعوا ، رقابت یا حساسیت خاصی با شهر عزیز و مردمان شریف نیشابور ندارد. تنها اگر بحث هایی نظیر آنچه در بالا آمد مطرح می شود در پاسخ به اظهاراتی است که خود مخاطبین عزیز نیشابوری مطرح می کنند و با همان لحن بیان و کلامی است که هم استانی های نیشابوری در گفتگو با اسرارنامه بر می گزینند. البته ما مقابله به مثل نمی کنیم و از کنار بسیاری از توهین هایی که هم استانی های عزیز نیشابور در پایین برخی مطالب اسرارنامه ارسال می کنند ، می گذریم و می دانیم که اشتباه موردی چند نفر را نباید به پای همه نوشت.
لذا در همین جا دست دوستی همه مردمان عزیز نیشابور را می فشاریم و اعلام می کنیم که از دیدگاه مجله اسرارنامه همه قضایا می تواند به شکل کاملاً متفاوتی پیش برود . فقط به شرط آنکه فضای احترام و دوستی توسط هر دو طرف بحث نگاه داشته شود.
موفق باشید...

عاوم اجتماعی ششتمد | ايميل
0 مخالف 6 موافق
با تشکر از نظرات و حضور ارزشمند شما
امیدواریم همجنان ما را همراهی کنید.
2 خرداد 1391 - ساعت 02:41

از نمایندگان و مسوولین شهرستان تشکر می کنم به خاطر شهرستان شدن داورزن و ششتمد و امیدوارم هرچه سریعتر استان سربداران تاسیس بشه .
1 خرداد 1391 - ساعت 02:01

سید آرمان موسوی
8 مخالف 8 موافق
بِیْهَق یا بَیْهَق مرکز ولایت بیهق از شهرهای کهن خراسان بوده‌است که پیشینهٔ شهرنشینی و شهرت آن با تاریخ نیشابور در گذشته و تاریخ سبزوار در دوران تیموری به بعد پیوند دارد.بیهق نام شهر و ناحیه و بخشی از ربع نیشابور در راه نیشابور به کومش بوده که امروزه دهستان بیهق نام دارد و بیهقی انتساب به این ناحیه‌است.(((این شهر زمانی که جزئی از ربع نیشابور بود رونق داشت))).بررسی‌های جغرافیایی-تاریخی نشان می‌دهد که هر چند شهر سبزوار بعداً جانشین شهر بیهق شده و عملاً همان نقش و بلکه گسترده‌تر را در این ناحیه از خراسان ایفا نموده‌است، این دو شهر به لحاظ جغرافیایی بر هم منطبق نبوده و به لحاظ تاریخی هم تقدم و تاخر داشته‌اند. شهر بیهق که قدمت بیشتری داشته‌است در اطراف روستای فعلی خسروگرد واقع در ۶ کیلومتری سبزوار استقرار داشته‌است، که بعداً رو به ویرانی نهاده و کم کم (((قصبه سبزوار))) در محدوده مرکزی شهر سبزوار فعلی رونق گرفته و وسعت و توسعه یافته‌است.

(((بیهق تنها شهر ربع نیشابور))) بوده که اکثریت اهالی آن پیروی مذهب تشیع بوده‌اند
1 خرداد 1391 - ساعت 17:02

اسرارنامه: با سلام و تشکر از حضور و نظر شما مخاطب گرامی در مجله اسرارنامه.
اگر به مطالعات تاریخی برای شناخت هرچه بیشتر کهن شهر سبزوار علاقه دارید ، به شما تبریک می گوییم که موضوع خوب و با ارزشی را انتخاب کرده اید. اما توصیه می کنیم که در مطالعات خود از همه تاریخ چندهزارساله سبزوار ، تنها به بررسی چند دهه از آن محدود نشوید. و جامع نگری خود را حفظ کنید.
اینطور که شما از همه تاریخ چندهزارساله سبزوار تنها به یک برش زمانی آن توجه می کنید ، مثل این است که کسی بیاید و از همه تاریخ نیشابور فقط به آن سالهایی توجه کند که نیشابور در اثر حمله مغولان خراب شده بود توجه کند و بگوید نیشابور شهر خرابه ای در خراسان بوده است!
اما هر انسان عاقلی می تواند این را بفهمد که در مطالعه تاریخ یک شهر باید به همه دوره های تاریخی آن توجه کند نه فقط یک دوره چندساله...

سید آرمان موسوی
10 مخالف 5 موافق
ولایت بیهق یکی از ولایت‌های ربع نیشابور در دوره تاریخی خلافت عباسیان بوده‌است. شهر بیهق مرکز این ولایت به شمار می‌رفته‌است. محدودهٔ کنونی این ولایت اکنون شامل شهرستان سبزوار و بخش‌هایی از شهرستان شاهرود می‌شود.
1 خرداد 1391 - ساعت 16:58

اسرارنامه: دوست عزیز شیوه برخورد شما با واقعیت های تاریخی اشتباه است. شما تنها به یک دوره کوتاه از تاریخ ایران و خراسان نظر دارید. دوره ای که نیشابور بزرگتر بوده و سبزوار کوچکتر.
اما در تاریخ دوره هایی هم بوده است که سبزوار از نیشابور بزرگتر و مهمتر بوده است. به عنوان مثال در زمان حکومت پرافتخار سربداران که سبزوار پایتخت این اولین حکومت مردمی شیعه در ایران شد. نیشابور در آن زمان در اثر هجوم مغولان ، یک شهر و شاید هم یک روستای کوچک و ضعیف بود...

باسلام مجدد -مشخص شد تحمل دو کلام حرف منطقی را ندارید باز دچار احساسات شدید تمام این زحمتی که برای نوشتن این مطلبتون در جواب من نوشتید همشو با احساسات و تعصب کورکورانه خراب کردید. به قول شاعر ((آنکس که نداند و نداند که نداند و نخواهد که بداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند)ضمنا برادر عزیز اطلاع رسان فقط یکم مطالعه تاریخی داشته باشید برای به اصطلاح مجلتون خوبه ....حالا چرا گفتم ولایات این قدر بهتون بر خورد پس حرف بد بده اصلاح کردن رو از خودتون شروع کنید سعی کنید نشون بدید سبزواری ها با فرهنگ هستند تا اون خاطرات بدی که در ذهن همه خراسانی ها از مغازه آتیش زدن و درگیری و .... باقی مونده پاک بشه .می دونم به حق سایه سنگین هزار ساله نیشابور بر سرتون شما رو نسبت به این شهر بدبین کرده حالا هم که دارید کم کم به یک نون و نوایی می رسید حالتون دست خودتون نیست درکتون میکنم ولی نیشابور به عنوان ابر شهر تاریخی ایران و یکی از سه شهر ثبت شده در یونسکو به همراه شیراز و اصفهان از اینکه هر محله ای هر روستایی هر شهری هر چند کوچیک رشد کنه و خودشو نشون بده و بگه ما هم هستیم خوشحال میشه ولی نیشابور برای معرفی خودش و عظمتش و تاریخش و هوییتش و مشاهیرش نه به ایران بلکه به جهان نیاز به احداث فلان کارخانه (که البته زیاد داره)و فلان باند فرودگاه و تعریف امام جمعه فلان شهر و ... نداره کافی در هر جای ایران اسم نیشابور رو بیاری تا ببینی حتی الان که در دوره رکود هست بسیاری از شخصیت های علمی وفرهنگی به افتخار مشاهیرش از جا بلند میشن حالا اگه واقعا ادعای صداقت دارید به وجدان خودتون رجوع کنید میدونم هر کس به روستا به شهرش عشق می ورزه این در شما هم هست در من هم هست ولی مطالب من کاملا منطقی و به دور از احساس هست به شما هم پیشنهاد می کنم این راه رو انتخاب کنید .
1 خرداد 1391 - ساعت 16:51

اسرارنامه: با سلام خدمت شما دوست گرامی.
پاسخ به این نظر شما در غالب یک نظر جداگانه با زبانی نزدیک به سبک بیان خودتان ، توسط اسرارنامه در همین بخش هم اکنون ارائه شده است.
پیروز باشید.

شما به اصطلاح مجله دیدی جرات تایید یک نظر منطقی رو نداری کیو می خوای گول بزنی خودتون یا مردم سبزوار؟
31 ارديبهشت 1391 - ساعت 12:08

اسرارنامه: زیاد تند نروید دوست عزیز.
تا کنون هیچ نظری در اسرارنامه تأیید نشده باقی نمانده است. مگر اینکه در آن نظر مطالب توهین آمیز و دارای جرائم قانونی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی وارزش های ملی و مذهبی مطرح شده باشد.
نظرات قبلی شما با وجود اشتباهات محتوایی فراوان اما ، دارای این ایرادات ذکر شده نبود.
لذا هم اکنون توسط مجله اسرارنامه مطالعه شده و به طور کامل پاسخی برای آن منتشر شده و به نمایش گذاشته شده است.
اما دوست عزیز شما اگر می خواهید ارتباط سازنده و مفیدی با اسرارنامه داشته باشید ، باید عجول بودن خود را کنار بگذارید. اسرارنامه مکانی است که در آن پا به پای نوشتن مطالب جدید فکر و بررسی فراوانی صورت می گیرد. لذا ارائه پاسخ به نظرات یا انتشار مطالب جدید معمولاً کمی به طول می انجامد. ما در این مجله حتی نظراتی را داشته ایم که پس از 2 یا 3 ماه تأیید شده و به نمایش گذاشته شده است. پس باید از همین ابتدای کار صبر و حوصله خود را بالا ببرید.
ما به شما پیشنهاد می کنیم ، درهنگام ارسال نظراتتان ، در قسمت مربوط به ایمیل ، آدرس پست الکترونیک خود را وارد کنید تا به محض پاسخگویی و تأیید نظراتتان به ایمیل شما اطلاع رسانی شود.
پیروز باشید...

اینو مطمئن باش مجله بعد از این:اولا نیشابورآنقدر بزرگ و عظمت تاریخی داره که هیچ وقت زیر نظر یکی از ولایاتش قرار نمی گیره ثانیا اگه این امر اتفاق بیفته مطمئن باش مرکز اون استان جدید نیشابور هست ثالثا اگه قرار به استان شدن باشه یا همزمان یا هیچکدام هست. شما هم لطفا برای ابر شهر ایران نیشابور قصه نخور مردم نیشابور به وقتش می دونند چیکار کنند مثه قضیه تقسیم قبلی منتها فرقشون با سبزواری ها اینه که کاراشون رو توی بوق وکرنا نمی کنند چون به علم و فرهنگ از ابتدا شهره بودند و دست به هوچی گری نمیزنند ولی در مورد حقشون حتی یه ذره عقب نمی کشند.ثالثا چرا این قدر فرودگاه فرودگاه می کنید اون هم با سه پرواز کاری در هفته برای اطلاع قزوین ،قم ،کرج که اصلا فرودگاه نداشتند و استان شدند شهرکرد و یاسوج هم بعد استان شدن دارای فرودگاه شدن .برای استان شدن خیلی مسائل دخیل هست یکم مطالعه داشته باشید بد نیست.ضمنا همین جوین و جغتای خودتون هم از شما راضی نیستند .
30 ارديبهشت 1391 - ساعت 12:55

اسرارنامه: دوست عزیز با سلام .
بهتر نیست کمی از موضع خودبرتربینی همیشگی پایین بیایید و تفکرات کلیشه ایتان را کنار بگذارید و دنیا را آن طور که هست ببینید ، نه آنطور که دوست دارید !
این همه نیش و کنایه زدن شما به شهرهای همسایه و عظمت سازی اغراق آمیزتان برای نیشابور ، هیچ دردی از دردهایتان دوا نمی کند.
شما که با این لحن کلام وارد بحث می شوید ، از ابتدا نشان می دهید برای دعوا آمده اید ، نه برای بحث و گفتگو. در غیر این صورت خوب می دانستید که چندین قرن است که هیچ دلیلی وجود ندارد که سبزوار را ولایت نیشابور بدانیم. آن چندسالی هم که در حدود هزار سال قبل نیشابور مرکزیت خراسان را برعهده داشته ، تنها به لحاظ سیاسی مرکزیت داشته و هرگز نتوانسته است به لحاظ فرهنگی و هویتی روی شهرهای اصیل و کهنی چون سبزوار تأثیری به جای بگذارد. چنانکه می بینیم دارالمومنین سبزوار خود در تمام آن سالها درکنار شهرهای قم ، ری ، کاشان ، به عنوان یکی از 4 شهر شیعه ایران معرفی می شده و برای خود شناسنامه فرهنگی و مذهبی خاصی داشته است وهرگز تحت تأثیرنیشابور نبوده ودر عین حال متأسفانه نیشابور در آن سالها در چنگ حاکمان ستمگر و غالباً غیرشیعه گرفتار بوده است.
پس با این حساب نه تنها به لحاظ تاریخی و عظمت فرهنگی نمی توان برای نیشابور نسبت به سبزوار برتری خاصی پیدا کرد ، بلکه حتی اگر قرار به تعیین برترو غیربرتر باشد ، به جرأت می توان برای سبزوار که با همت و غیرت مردمان پاک نهادش از ابتدا به طور کامل به دین و مذهب حق - شیعه دوازده امامی -در آمد و زمینه تشکیل اولین حکومت مردمی شیعه—سربداران—را در دل سرزمین خود فراهم آورد ، جایگاه بهتر و بالاتری در نظر گرفت. جایگاهی بالایی که به موجب آن امروز باید در کشور برای سبزوار به عنوان شهر سمبل آزادگی و حقیقت جویی امتیاز خاصی در نظر گرفت. در همین راستا باید همگان بدانند که ارزش گذاری برای خطه سربداران و دارالمومنین سبزوار ارزش گذاری برای همه شهرهای همسایه از جمله نیشابور و حتی ارزشگذاری برای کل خراسان و ایران است.
پس با این حساب بهتر است شما هم استانی های عزیز نیشابوری از این زبان کنایه آمیز و خودبرتربینانه دست بردارید و با نگاهی واقع گرایانه بپذیرید که آن عظمت و شکوه خارق العاده و دست نیافتنی که برای نیشابور متصور می شوید ، نه در گذشته عملاً وجود داشته است و نه در حال حاضر .
در حال حاضر هم اگر خوب نگاه کنید ، این سبزوار است که پس از مشهد جایگاه بی رقیب بزرگترین و مهمترین شهر سیاسی و دانشگاهی و فرهنگی و اقتصادی و مواصلاتی استان خراسان رضوی و حتی شمال شرق کشور را برعهده دارد.
لذا با قطعیت بیشتری از قبل به این نتیجه می رسیم که اگر قرار به تشکیل استان جدیدی در شرق کشور باشد ، قطعاً استانی به مرکزیت سبزوار اولین گزینه ممکن خواهد بود.
و اما آنچه در مورد بوق و کرنا کردن کارهای سبزواری ها می گویید خیلی با واقعیت جور در نمی آید. به خصوص وقتی که همه به یاد داریم هم استانی های عزیز نیشابوری درست حدود یک سال قبل یعنی در اردیبهشت 90—یعنی درست در حدود 10 ماه باقی مانده به انتخابات مجلس نهم—با شور و حرارتی و سرو صدایی زیاد در شهر خود شروع به نوشتن طوماری برای استان شدن نیشابور کردند .
آن اقدام هم استانی های عزیز نیشابوری در سال 90 نمونه کامل یک اقدام بوق وکرنایی یا به قول شما هوچی گری بود که می بینیم تا امروز نه تنها به هیچ نتیجه ای نرسیده بلکه حتی نشانه ای دال برحرکت نیشابور در مسیر استان شدن هم دیده نمی شود.
چراکه بعدها معلوم شد ، آن همه احساس و شور و انرژی که مردم عزیز نیشابور برای امضای آن طومار صرف کردند ، همه زیرسر نقشه های تبلیغاتی برخی نامزدهای انتخاباتی شهر نیشابور در انتخابات مجلس نهم بوده است.
لیکن سبزواری ها در آن زمان حساس سکوت کردند و کارهای خویش را با آرامش پیش بردند. تا اینکه امروز در حالی ادعای مرکز استان شدن را مطرح می کنند که هیچ انتخاباتی در کار نیست و نیز همه شرایط زیرساختی را به پشتوانه ادعایشان فراهم کرده اند.
به عنوان مثال می بینید که فقط در بُعد تأسیس شهرستان های جدید سبزوار تا چه حد از نیشابور موفق تر بوده است !!!
سبزوار در حالی بخش های کوچکی چون ششتمد و داورزن با جمیعت زیر25 هزارنفری را شهرستان تبدیل می کند که نیشابور هنوز نتوانسته بخش بزرگی چون زبرخان را با جمعیت بالای 70 هزار نفر به شهرستان ارتقاء دهد...
و مثال هایی از این قبیل فراوان است .
در مورد فرودگاه نیز آنچه می فرمایید کاملاً اشتباه است.
ببینید دوست عزیز هیچ کس نباید دنبال استان شدن شهرش باشد تا عقب ماندگی های آن را جبران کند. بلکه باید قبل از مرکز استان شدن آنقدر شهر را توسعه بدهند که شایسته مرکز استان شدن باشد و بعد از استان شدن ، به برداشتن گام های بلند سیاسی و فرهنگی و اجتماعی در منطقه بپردازند. نه اینکه تازه وقتی استان شدند بروند دنبال این باشند که یک فرودگاه بدون توجیه اقتصادی بسازند.
فرودگاهی که احداث آن بین دو فرودگاه بین المللی مشهد و سبزوار هردو با فاصله کمتر از یک ساعت تا نیشابور ، هیچ توجیه اقتصادی برای کشور ندارد. می بینید که دولت هم پیش از این به فکر فرودگاه ساختن در گناباد و کاشمر و قوچان افتاده ، اما رئیس جمهور در سفر اخیر خود به خراسان حتی یک وعده ساده برای ساختن فرودگاه نیشابور نداد و از این خواسته مردم نیشابور که با شعارهای بلندشان اعلام می کردند به زیبایی گذشت...
ضمناً خوب است که خودتان می بینید که هر شهر مرکز استانی که فرودگاه نداشته تا کنون یا فرودگاه ساخته است یا به سرعت در حال ساخت آن است . لذا بعد از این دیگر خیلی زشت است و افت دارد که یک مرکز استان درکشور با این همه حجم سفر وزیر و وکیل و مدیر و ... فرودگاه نداشته باشد. نیشابور تا وقتی شهرستان باشد مانند یکی ازصدها شهرستان کشور محسوب می شود که فرودگاه ندارند و این چندان نقطه ضعف بزرگی برایش محسوب نمی شود. اما اگر به فرض محال به همین زودی ها استان بشود ، تنها مرکز استان کشور خواهد بود که بی فرودگاه است و از این بابت توسری خور خواهد شد. شما که این را نمی خواهید ؟
در مورد فرودگاه سبزوار هم اطلاعاتتان خیلی اشتباه است . چون این فرودگاه در حال حاضر در هفته 6 پرواز داخلی به تهران دارد و پروازهای خارجی آن نیز به بغداد برقرار است. ضمناً تعداد این پروازها به سرعت در حال افزایش است.
همچنین در خارج از کشور ، مسیرهای عربستان ، سوریه و امارات متحده عربی است و در داخل کشور کیش ، اصفهان و شیراز و بیرجند دیگر مقاصد بعدی این فرودگاه محسوب می شوند.که کارهای مقدماتی برخی از این مسیرهای پروازی در حال حاضر انجام شده است. لیکن دراین سالها که سبزوار و مشهد به عنوان تنها شهرهای دارای فرودگاه در خراسان رضوی به سرعت دارند از موقعیت انحصاری خود برای بازاریابی هرچه بیشتر فرودگاه هایشان نهایت بهره را می برند ، نیشابور هنوز باید به این فکر باشد که بتواند مجوز تأسیس یک فرودگاه را بگیرد.
حالا شما بگویید ، انصاف است با وجود شهر مستعدی مثل سبزوار شهر در بن بست مانده ای چون نیشابور مرکز استان شود؟ چه کسی با کدام دلیل عقل این کار را می کند؟
راستی یک توصیه دوستانه : شاید بهتر باشد نیشابور به تقلید از سبزوار برای شهرستان کردن بخش هایش خیلی عجله نکند. چون به محض اینکه بخش زبرخان با بیش از 70 هزار نفر جمعیت شهرستان بشود ، از آنجایی که این شهرستان درست در بین مشهد و نیشابور قرار خواهد گرفت ، پس به لحاظ فاصله اصولاً برایش هیچ فرقی نخواهد کرد که در خراسان رضوی به مرکزیت مشهد باشد یا خراسان مرکزی به مرکزیت نیشابور. اما به لحاظ توسعه ای حتماً ترجیح خواهد داد در خراسان رضوی باقی بماند . آخر مردمی که مجبور باشند دائماً برای استفاده از امکانات دانشگاهی وفرودگاهی و نیز برای زیارت امام رضا و ... به مشهد بروند ، دیگر مگر سرشان درد می کند که مرکزیت سیاسی نیشابور را بپذیرند که همه این سالها تلاش کرده اند از آن جدا شوند و به خاطر تمرکزگرایی شدید نیشابور موفق به این امر نشده اند؟
اما در پایان باید خدمتتان عرض کنیم ، ما که هیچ حسادتی نسبت به نیشابور عزیز نداریم .انشاالله که هم نیشابور ، هم تربت حیدریه ، هم کاشمر ، هم قوچان و ... خیلی زود استان بشوند. استان شدن یا نشدن این شهرها هیچ تأثیری بر موقعیت سیاسی سبزوار نمی گذارد و نیشابور سالهاست که در امر استان شدن رقیبی برای سبزوار محسوب نمی شود. امروز خیلی راحت می توانید از استان شدن سبزوار صحبت کنید ، بدون اینکه لازم باشد کوچکترین نامی از نیشابور به میان آورید. اما به محض اینکه بخواهید از استان شدن نیشابور سخن بگویید ،
1- فوراً این سئوال مطرح می شود که تکلیف سبزوار به عنوان شهری که با استان شدن نیشابور کاملاً از مشهد جدا می شود ، چیست ؟ سبزوار بعد از تشکیل استان نیشابور دیگر نمیتواند زیرمجموعه مشهد باقی بماند ، از طرفی زیرنظر نیشابور هم که نمی آید ، پس باید قبل از نیشابور یک استان دیگر هم به مرکزیت سبزوار تشکیل شود.
2- نیشابور حتی در نام استان خراسان مرکزی هم بی رقیب نیست. چون تربتی ها نیز همین نام را برای استان خود به مرکزیت تربت حیدریه انتخاب کرده اند.
و بسیاری از معضلات دیگر که پیش پای استان شدن نیشابور وجود دارد ودراینجا قصد پرداختن به همه آنها را نداریم.
درکل به نظر می رسد دنبال کردن موضوع استان شدن نیشابور امروز بحثی است که به جای ارزش دادن به این شهر تاریخی خراسان ، از ارزش و محبوبیت های باقی مانده اش نیز می کاهد. مرکز استان بودن برای نیشابور در حال حاضر جامه گشادی است که هرچه قدر هم از پارچه گران و زیبایی دوخته شده باشد ، به این تن لاغر و نحیف نمی نشیند و حتی ممکن است خدای ناکرده موجب تمسخر نیز بشود.
شاید بهتر است نیشابوری های عزیز به جای شرکت در مسابقه ای هردو سرباخت ، همت خود را در مسیرهایی به خرج دهند که در حال حاضر مسیر اصلی و صحیح توسعه این شهر محسوب می شوند.
آخردوست عزیز خودتان انصاف بدهید ، اگر همه شهرهای کشور بخواهند به استان شدن فکر کنند که چیز درستی نیست!!!
بلکه باید هر شهری به جای دنبال مرکز استان شدن ، مسیر مناسب و صحیح توسعه خود را پیدا کند. شاید شاید بهترین مسیر برای توسعه نیشابور در حال حاضر توسعه جنبه های گردشگری و توریستی این شهر است که پس از استان شدن سبزوار ، نیشابور در مرز خراسان رضوی و بین دو شهر مرکز استان قرار می گیرد و برای خود موقعیت استراتژیک خاصی پیدا می کند. و می تواند با جذب سالانه هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی ، به جایگاهی شبیه شهرکاشان دست پیدا کند. که هرچند مرکز استان نشده ، اما به لحاظ شهرت و محبوبیت در ایران از بسیاری مراکز استان مشهور تر و محبوب تر و توسعه یافته تر است.
پیروز باشید...

سلام خسته نباشید
چند روزه میام و میرم خروجی جدیدی نمیبینم کف گیرت خورده به ته اسرار یا سبزوار خبری نیست ما نیستیم سبزوار ولی خبرهای سبزوار پیگیری می کنیم پاشو تنبیلی نکن برو دانشگاه حیکیم جشنواره تئاتر تک نفر رضوی رو پوشش بده
29 ارديبهشت 1391 - ساعت 20:37

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
از حال و احوال پرسیتان سپاسگذاریم.
درمورد آنچه از کم کار شدن اسرارنامه گفتید ، باید خدمتتان عرض کنیم ، به هرحال تحریریه اسرارنامه از افرادی تشکیل شده که هیچ یک کار اصلیشان نویسندگی وبسایت های خبری و تحلیلی نیست. تنها عشق و علاقه به این شهر کهن ایران است که ما را از پس سالها دوستی و آشنایی کنار یکدیگر جمع کرده تا از آنچه از وقت و انرژی در توان داریم ، برای معرفی و شناسایی توانمندی ها و نیازمندی های شهر دیرینه های پایدار بگذاریم .
لیکن در این میان مشکلات و مسائل روزمره زندگی ممکن است گاهی مانع از حرکت سریع و به موقع و بی اشکال ما در این مسیر بشود که امیدواریم با لطف و صبوری شما گرامیان این کم و کاستی ها در کار اسرارنامه نادیده گرفته شود.
ضمناً حال و احوال پرسی های صمیمانه مخاطبین گرامی ، باعث دلگرمی و امید و انرژی بیشتر ما می شود.
لذا از این بابت از شما سپاسگذاریم که همواره جزء مرتبطبین با اسرارنامه بوده و حال و احوال آن را می پرسید.
درپایان به اطلاعتان می رسانیم که گزارش مستند جشنواره تئاتر تک بازیگر رضوی هم اکنون روی سایت اسرارنامه قرار گرفته است.
با سپاس مجدد.

داورزن شناسی
0 مخالف 2 موافق
متن سخنان این هفته امام جمعه شهرستان داورزن در داورزن شناسی http://davarzan.persianblog.ir/
29 ارديبهشت 1391 - ساعت 15:39

اسرارنامه: با سلام وتشکر از اطلاع رسانی شما همشهری گرامی...
عشق سبزوار
3 مخالف 17 موافق
سلام خدمت همه ی اسرانامه ایها .به نظر من اصلا برد وباختی در کار نیست هیچ فرقی بین سبزوار ونیشابور وتربت وکاشمر یا حتی مشهد نیست ما همه برابر وبرادریم. ازین که دو تا شهرستان جدید در سبزوار ایجاد شده خوشحالیم .مگه با استان شدن شخصیت وفرهنگ ادمها عوض میشه.فقط امکانات اون مناطق بیشتر میشه.ولی ما نباید به هم استانیها مون توهین کنیم ما باید فرهنگ مون بیشتر کنیم واحترام وادبمان را نسبت به حقو ق دیگران.با این کار هاست که میتوان گفت ما برنده ایم بطور مثال اکثر شیرازیها شخصیت بالایی دارند چون مطالعه وفرهنگ کتابخوانی بالایی دارند واقعا اکثر عامه مردم حافظ خوانی را سر لوحه کارشان قرار دادند معلوماتشان از پایتخت نشینان هم بالاترست.کاری که ما سبزواریها باید یاد بگیریم و بتوانیم باعث سرافرازی شهر ودراینده نزدیک استان عزیز سربداران باشیم. هم اینکه شاعر میگه :
تا توانی دلی بدست اور دل شکستن هنر نمیباشد.
سرفراز وسربلند باشی سبزواری سربدار
28 ارديبهشت 1391 - ساعت 14:17

اسرارنامه: با سلام و عرض احترام خدمت شما همشهری فرهیخته وگرامی.
از اینکه توانسته ایم سبزواری های خوش فکر و صاحب اندیشه ای چون شما را در جمع مخاطبین عزیزمان داشته باشیم ، خرسندیم.
ما نیز مجله اینترنتی اسرارنامه همانطور که شما اشاره کردید ، از ابتدا بر این عقیده بوده ایم که اصلاً بحث هیچ برد و باختی درکار نیست ومهمترین بحث برابری و برادری همه مردم کشور به ویژه مردمان شهرهای همسایه است. لیکن به دلیل وجود فقر فرهنگی و مطالعه پایین در برخی افراد ، همواره بین تعدادی از شهرهای کشور ، دعواها و رقابت های پوچی سرمسائل تقسیمات سیاسی وجود داشته است.
اما خوشحالیم که اکثر همشهریان سبزواری چون شما بر این عقیده اند که استان شدن به مردم یک شهر ارزش و اعتبار نمی دهد . و موضوع تشکیل استان جدید در سبزوار تنها به دلیل رفع بی عدالتی های سیاسی و اجتماعی موجود و نیاز و توانمندی بالای منطقه سبزوار پیگیری می شود. البته در شهر عزیز نیشابور هم ، آن دسته از مردم فاضل و فرهیخته این شهر ، هرگز در مطالبه استان شدن نیشابور پافشاری نمی کنند ، و با این موضوع به راحتی کنار آمده اند که درحال حاضر سبزوار شایسته ترین گزینه برای تشکیل استان جدید در شمال شرق کشور است.
لیکن آنچه کار را خراب می کند ، احساسات گرایی و بی منطقی تعدادی از مردم هر دو شهرسبزوار و نیشابور است ، که استان شدن را مترادف با ارزشمند بودن می دانند و در این راستا گمان می کنند در یک میدان مسابقه قرار گرفته اند که در پایان قرار است یکی پیروز و دیگری بازنده شود.
در حالی که عقلا و فضلای هر دو شهر سبزوار و نیشابور به خوبی می دانند ، استان شدن سبزوار نه تنها برای خود این شهر بلکه حتی برای نیشابور عزیزهم سودمند است و در طولانی مدت موجب توسعه این شهر خواهد شد.
درک این موضوعات تنها در صورت افزایش مطالعه و ارتقاء سطح دانش عمومی مردمان این شهرهاست که اگر روزی مردمان دو شهر سبزوار و نیشابور وهمه ایران مطالعه خود را بالا ببرند و مسائل با اهمیت و سطح بالاتری را مد نظر قرار دهند ، دیگر شاهد وجود چنین اختلافات ودرگیری هایی در میان مردمان شهرهای همسایه نخواهیم بود.
به امید روزی که تمام نیشابوری ها ، سبزواری ها ، مشهدی ها ، کاشمری ها و همه مردم ایران ، به معنای واقعی اهل مطالعه باشند...
پیروز باشید...

همین جواب شمابه سرزمین سربداران که بعد از استان شدن سبزوار . نیشابور جایگاه سبزوار می گیره (موقعیت فعلی سبزوار)چیه کمی توضیح می دهید چون نه جمعیت نسبتا بالایی دارید - نه دانشگاهها شما بیشتر(چون نیشابور با دانشگاه نیشابور با هزار پانصد دانشجو و دانشگاه حکیم سبزواری با هفت هزار دانشجوو دانشگاه علوم تحقیقات نیشابور با هزار سیصد دانشجو ارشد دکترا خیلی عقب نیست شما علوم پزشکی تان فقط دانشجو پزشکی بیشتر دارد علوم تحقیقات فقط مجوز ریئس داره -نه صنعت شما بیشتر -نه توسعه آبادانی بیشتر دارید -احتمالا منظور شما همان فرودگاه است یا بخشها به شهرستان شده اند هم هنوز هنوزا تا شهر بشوند راه دار .بازهم کمی شرح دهید .متشکر می شوم البته مدغن نه فلسفه و رویای
27 ارديبهشت 1391 - ساعت 01:25

اسرارنامه: سلام خدمت شما آقا رضا نظردهنده گرامی اسرارنامه ...
جمعیت سبزوار اگر خیلی بالا نباشد ، کمتر از نیشابور هم نیست. البته باید تا اعلام نتایج جدیدترین آمارگیری مرکز آمار ایران صبرکنیم اما نهایتاً به نظر نمی رسد تفاوت های فاحشی بین جمعیت دو شهر ایجاد شده باشد و در مجموع هر دو شهربازهم در یک سطح قرار خواهند گرفت.
در مورد دانشگاه ها واقعاً باید اطلاعاتتان را به روز رسانی کنید.
چرا که تفاوت 5500 پانصد دانشجو که سبزوار از دانشگاه نیشابور بیشتر دارد چیزکمی نیست. ضمن اینکه دانشگاه علوم تحقیقات نیشابور که اشاره کردید در سبزوار هم از سال 90 یعنی تقریباً حدود یک سال بعد از نیشابور راه اندازی شد.
اما در نقطه مقابل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با حدود دو دهه سابقه و 4 دانشکده فعلی که یکی از آن ها دانشکده با اهمیت پزشکی است ، در تعداددانشجو و سابقه علمی و اموزشی بسیار قدیمی تر از نیشابور است و قابل مقایسه با هم نیستند.
راستی سومین دانشکده دولتی سبزوار را از قلم انداخته اید. دانشکده تمام دولتی علوم قرآنی سبزوار که از مهرماه 90 دانشجو پذیرفته است و در سال 91 تعداد دانشجویان آن افزایش پیدا خواهندکرد.
دو دانشگاه دیگر نیز در سال 90 در سبزوار راه اندازی شد. هلال احمر و صنایع و معادن. هرچند دانشگاه هلال احمر سبزوار یک مرکز علمی کاربردی است و هرگز جایگاه خاص دانشگاه حکیم سبزواری را ندارد ، اما از انجایی که تا کنون تنها در مراکز استان ها راه اندازی شده است ، وجود این دانشکده در سبزوار مرکز منطقه ای هلال احمر خراسان بسیار با اهمیت است.
در ضمن در مجموع دانشکده های دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشکده ای مثل نفت و پتروشیمی را داریم که یک زیرساخت مهم علمی و صنعتی در منطقه است. و از آن دسته دانشکده های خاص است که وجود آنها در یک شهر ارزش استراتژیک بالایی به آن می دهد.
پس بدین ترتیب تفاوت فاحش نقش و جایگاه دانشگاهی سبزوار با نیشابور برایمان روشن شد.
اما درمورد صنعت آنچه فرمودید ، بیانگر واقعیت امروز شهرهای سبزوار و نیشابور نیست. چرا که هرچند نیشابور رشد و توسعه خوبی در بُعد صنعتی داشته و از سبزوار جلوتر است ، لیکن این تفاوت فاصله صنعتی سبزوار و نیشابور در سالهای اخیر به سرعت کم شده است. تنها تأسیس یکی از مجتمع های پتروشیمی وپالایشگاهی سبزوار که نیمی ازعملیات آن انجام شده است ، نقش صنعتی مهم و خاصی به سبزوار درشرق کشور خواهد داد. سایر صنایع درحال ساخت نیز هریک خود همین تأثیر را در منطقه خواهند گذاشت.فازهای اول این کارخانه در شش ماهه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
در مورد توسعه و آبادانی باید از شما بپرسید اگر مدعی هستید که سبزوار توسعه و آبادانی ندارد ، به چه چیزی می گویید توسعه و آبادانی ؟
وجود فرودگاه بین المللی توسعه و آبادانی نیست؟ وجود 3 بیمارستان بزرگ دولتی در سبزوار که به زودی به چهار بیمارستان بزرگ دولتی تبدیل خواهند شد در مقابل نیشابور که تنها دو بیمارستان دولتی دارد و بیمارستان سوم آن هنوز ساخته نشده آیا آبادانی و توسعه نیست؟
وجود هتل 4 ستاره در سبزوار به عنوان تنها هتلی که مجهزترین و شیک ترین هتل شهرستان های خراسان رضوی بعد از مشهد است اگر توسعه نیست پس چیست؟ لازم به ذکر است بقیه شهرهای خراسان اگر هتلی داشته باشند ، بیش از درجه دو ستاره نیست.
وجود فرودگاه بین المللی در سبزوار اگر توسعه و آبادانی نیست پس چیست؟
وجود بزرگترین ورزشگاه شهرستان های خراسان رضوی پس از مشهد در سبزوار اگر توسعه و ابادانی نیست ، پس چیست ؟ مشابه استادیوم 15 هزارنفری سبزوار هم اکنون با ظرفیت 5 هزارنفر در نیشابور ساخته می شود.
منطقه ویژه اقتصادی ، عبور بزرگراه آسیای میانه از مسر قوچان به سبزوار ، اتصال قریب الوقوع سبزوار به خط آهن سراسری و... همه اگر آبادانی و توسعه نیست ، پس چیست؟
ششتمد و داورزن از همین حالا شهرستان محسوب می شوند. چرا که کارهای اداری آن از مدت ها قبل انجام شده و تنها اعلام رسمی باقی مانده بود.که رئیس جمهور در ضمن در مجموع دانشکده های دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشکده ای مثل نفت و پتروشیمی را داریم که یک زیرساخت مهم علمی و صنعتی در منطقه است. و از آن دسته دانشکده های خاص است که وجود آنها در یک شهر ارزش استراتژیک بالایی به آن می دهد.
پس بدین ترتیب تفاوت فاحش نقش و جایگاه دانشگاهی سبزوار با نیشابور برایمان روشن شد.
اما درمورد صنعت آنچه فرمودید ، بیانگر واقعیت امروز شهرهای سبزوار و نیشابور نیست. چرا که هرچند نیشابور رشد و توسعه خوبی در بُعد صنعتی داشته و از سبزوار جلوتر است ، لیکن این تفاوت فاصله صنعتی سبزوار و نیشابور در سالهای اخیر به سرعت کم شده است. تنها تأسیس یکی از مجتمع های پتروشیمی وپالایشگاهی سبزوار که نیمی ازعملیات آن انجام شده است ، نقش صنعتی مهم و خاصی به سبزوار درشرق کشور خواهد داد. سایر صنایع درحال ساخت نیز هریک خود همین تأثیر را در منطقه خواهند گذاشت.فازهای اول این کارخانه در شش ماهه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
در مورد توسعه و آبادانی باید از شما بپرسید اگر مدعی هستید که سبزوار توسعه و آبادانی ندارد ، به چه چیزی می گویید توسعه و آبادانی ؟
وجود فرودگاه بین المللی توسعه و آبادانی نیست؟ وجود 3 بیمارستان بزرگ دولتی در سبزوار که به زودی به چهار بیمارستان بزرگ دولتی تبدیل خواهند شد در مقابل نیشابور که تنها دو بیمارستان دولتی دارد و بیمارستان سوم آن هنوز ساخته نشده آیا آبادانی و توسعه نیست؟
وجود هتل 4 ستاره در سبزوار به عنوان تنها هتلی که مجهزترین و شیک ترین هتل شهرستان های خراسان رضوی بعد از مشهد است اگر توسعه نیست پس چیست؟ لازم به ذکر است بقیه شهرهای خراسان اگر هتلی داشته باشند ، درجه شان بیش از دو ستاره نیست.
وجود فرودگاه بین المللی در سبزوار اگر توسعه و آبادانی نیست پس چیست؟
وجود بزرگترین ورزشگاه شهرستان های خراسان رضوی پس از مشهد در سبزوار اگر توسعه و ابادانی نیست ، پس چیست ؟ مشابه استادیوم 15 هزارنفری سبزوار هم اکنون با ظرفیت 5 هزارنفر در نیشابور ساخته می شود.
منطقه ویژه اقتصادی ، عبور بزرگراه آسیای میانه از مسر قوچان به سبزوار ، اتصال قریب الوقوع سبزوار به خط آهن سراسری و... همه اگر آبادانی و توسعه نیست ، پس چیست؟
ششتمد و داورزن از همین حالا شهرستان محسوب می شوند. چرا که کارهای اداری آن از مدت ها قبل انجام شده و تنها اعلام رسمی باقی مانده بود.که رئیس جمهور در ضمن در مجموع دانشکده های دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشکده ای مثل نفت و پتروشیمی را داریم که یک زیرساخت مهم علمی و صنعتی در منطقه است. و از آن دسته دانشکده های خاص است که وجود آنها در یک شهر ارزش استراتژیک بالایی به آن می دهد.
پس بدین ترتیب تفاوت فاحش نقش و جایگاه دانشگاهی سبزوار با نیشابور برایمان روشن شد.
اما درمورد صنعت آنچه فرمودید ، بیانگر واقعیت امروز شهرهای سبزوار و نیشابور نیست. چرا که هرچند نیشابور رشد و توسعه خوبی در بُعد صنعتی داشته و از سبزوار جلوتر است ، لیکن این تفاوت فاصله صنعتی سبزوار و نیشابور در سالهای اخیر به سرعت کم شده است. تنها تأسیس یکی از مجتمع های پتروشیمی وپالایشگاهی سبزوار که نیمی ازعملیات آن انجام شده است ، نقش صنعتی مهم و خاصی به سبزوار درشرق کشور خواهد داد. سایر صنایع درحال ساخت نیز هریک خود همین تأثیر را در منطقه خواهند گذاشت.فازهای اول این کارخانه در شش ماهه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
در مورد توسعه و آبادانی باید از شما بپرسید اگر مدعی هستید که سبزوار توسعه و آبادانی ندارد ، به چه چیزی می گویید توسعه و آبادانی ؟
وجود فرودگاه بین المللی توسعه و آبادانی نیست؟ وجود 3 بیمارستان بزرگ دولتی در سبزوار که به زودی به چهار بیمارستان بزرگ دولتی تبدیل خواهند شد در مقابل نیشابور که تنها دو بیمارستان دولتی دارد و بیمارستان سوم آن هنوز ساخته نشده آیا آبادانی و توسعه نیست؟
وجود هتل 4 ستاره در سبزوار به عنوان تنها هتلی که مجهزترین و شیک ترین هتل شهرستان های خراسان رضوی بعد از مشهد است اگر توسعه نیست پس چیست؟ لازم به ذکر است بقیه شهرهای خراسان اگر هتلی داشته باشند ، بیش از درجه دو ستاره نیست.
وجود فرودگاه بین المللی در سبزوار اگر توسعه و آبادانی نیست پس چیست؟
وجود بزرگترین ورزشگاه شهرستان های خراسان رضوی پس از مشهد در سبزوار اگر توسعه و ابادانی نیست ، پس چیست ؟ مشابه استادیوم 15 هزارنفری سبزوار هم اکنون با ظرفیت 5 هزارنفر در نیشابور ساخته می شود.
منطقه ویژه اقتصادی ، عبور بزرگراه آسیای میانه از مسر قوچان به سبزوار ، اتصال قریب الوقوع سبزوار به خط آهن سراسری و... همه اگر آبادانی و توسعه نیست ، پس چیست؟
ششتمد و داورزن از همین حالا شهرستان محسوب می شوند. چرا که کارهای اداری آن از مدت ها قبل انجام شده و تنها اعلام رسمی باقی مانده بود.که رئیس جمهور در ضمن در مجموع دانشکده های دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشکده ای مثل نفت و پتروشیمی را داریم که یک زیرساخت مهم علمی و صنعتی در منطقه است. و از آن دسته دانشکده های خاص است که وجود آنها در یک شهر ارزش استراتژیک بالایی به آن می دهد.
پس بدین ترتیب تفاوت فاحش نقش و جایگاه دانشگاهی سبزوار با نیشابور برایمان روشن شد.
اما درمورد صنعت آنچه فرمودید ، بیانگر واقعیت امروز شهرهای سبزوار و نیشابور نیست. چرا که هرچند نیشابور رشد و توسعه خوبی در بُعد صنعتی داشته و از سبزوار جلوتر است ، لیکن این تفاوت فاصله صنعتی سبزوار و نیشابور در سالهای اخیر به سرعت کم شده است. تنها تأسیس یکی از مجتمع های پتروشیمی وپالایشگاهی سبزوار که نیمی ازعملیات آن انجام شده است ، نقش صنعتی مهم و خاصی به سبزوار درشرق کشور خواهد داد. سایر صنایع درحال ساخت نیز هریک خود همین تأثیر را در منطقه خواهند گذاشت.فازهای اول این کارخانه در شش ماهه نخست سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
در مورد توسعه و آبادانی باید از شما بپرسید اگر مدعی هستید که سبزوار توسعه و آبادانی ندارد ، به چه چیزی می گویید توسعه و آبادانی ؟
وجود فرودگاه بین المللی توسعه و آبادانی نیست؟ وجود 3 بیمارستان بزرگ دولتی در سبزوار که به زودی به چهار بیمارستان بزرگ دولتی تبدیل خواهند شد در مقابل نیشابور که تنها دو بیمارستان دولتی دارد و بیمارستان سوم آن هنوز ساخته نشده آیا آبادانی و توسعه نیست؟
وجود هتل 4 ستاره در سبزوار به عنوان تنها هتلی که مجهزترین و شیک ترین هتل شهرستان های خراسان رضوی بعد از مشهد است اگر توسعه نیست پس چیست؟ لازم به ذکر است بقیه شهرهای خراسان اگر هتلی داشته باشند ، بیش از درجه دو ستاره نیست.
وجود فرودگاه بین المللی در سبزوار اگر توسعه و آبادانی نیست پس چیست؟
وجود بزرگترین ورزشگاه شهرستان های خراسان رضوی پس از مشهد در سبزوار اگر توسعه و ابادانی نیست ، پس چیست ؟ مشابه استادیوم 15 هزارنفری سبزوار هم اکنون با ظرفیت 5 هزارنفر در نیشابور ساخته می شود.
منطقه ویژه اقتصادی ، عبور بزرگراه آسیای میانه از مسر قوچان به سبزوار ، اتصال قریب الوقوع سبزوار به خط آهن سراسری و... همه اگر آبادانی و توسعه نیست ، پس چیست؟
ششتمد و داورزن از همین حالا شهرستان محسوب می شوند. چرا که کارهای اداری آن از مدت ها قبل انجام شده و تنها اعلام رسمی باقی مانده بود.که رئیس جمهور انجام داد.
البته دوست عزیز تمام توضیحات فوق را اگر خواننده همیشگی مجله اینترنتی ما باشید خواهید دید که این ها را همواره به مخاطبین خود عرضه داشته ایم. لیکن وظیفه دانستیم بازهم برایتان توضیح دهیم. امید که با دید واقع نگرانه و به دور از احساسات قومی این توضیحات را مطالعه کرده و بتوانید حقیقت را بپذیرید.
با تشکر از حضور و نظرتان .
سپاس ...

سرزمین سربداران
4 مخالف 7 موافق
با سلام مجدد البته نظرات ما کمی با هم متفاوت اینکه نیشابور بعد از استان شدن سبزوار در اینده نزدیک بعد از مشهد مهمترین شهر استان خراسان میشه هیچ شکی نیست اما من عقیده دارم که این شهر حداقل تا 20سال اینده استان نخواهد شد به هرحال بگذریم
تا جایی که من اطلاع دارم طرحی که قرار بود دولت تایید کنه بخش داورزن با الحاق قسمتی از روداب و دهستان فرومد شهرستان داورزن رو تشکیل می دادندکه قطعا اینگونه خواهد بود در مورد ششتمد که نمیدونم چه اتفاقی قراره بیفته احتمال داره قسمتی از میانجلگه نیشابور و قسمتی از روداب رو بهش بدن و شهرستان جدیدی در جنوب سربداران ایجاد بشه اما یه خبر عجیب من شندیم که میگفتن سبحانی نماینده نیشابور موفق شده 5روستای فیروزه رو از خوشاب پس بگیره من نمیدونم چرا یه نفر تقسیمات سیاسی صحیح خوشاب رو اعلام نمیکنه البته احتمال داره شایعه باشه
وبلاگ رو هم سعی میکنم از هفته اینده به روز کنم

27 ارديبهشت 1391 - ساعت 20:04

اسرارنامه: با سلام خدمت شما محسن عزیز مدیر محترم وبلاگ سرزمین سربداران
به هرحال فرومد چه به لحاظ سیاسی به سبزوار با زگردد و چه درمحدوده شهرستان شاهرود باقی بماند به لحاظ فرهنگی و تمدنی یکی از پاره های تن سرزمین سربداران است .
و اما در مورد اینکه شهر نیشابور چه زمانی استان خواهد شد ، موضوع بسیار کلی و بحث برانگیزی است که فاکتورهای زیادی در انجام این ارتقاء دخیل هستند. اما از دید مجله اینترنتی اسرارنامه با وجود احترامی که به خواست و نظر و ارزش شهر نیشابور قائل هستیم ، اما معتقدیم اصلاً این شهر و نواحی اطراف آن نیازی به تشکیل استان جدید ندارند.
وقتی که شهر نیشابور پس از استان شدن سبزوار از دو سمت شرق و غرب با فاصله صد کیلومتر از دو مرکز استان قرا ربگیرد ، و به ویژه فاصله اش با مشهد با راه اندازی قطار برقی به کمتر از نیم ساعت می رسد ، واقعاً چرا باید کلی صرف هزینه کند تا یک استانداری دیگر و مجموعه ای از ادارات سیاسی و اداری در این این شهر مستقر شوند و مجموعه ای از رفت و امدها و مشغله های کاذب مربوط به شهرهای مرکز استان را در خود ایجاد کند؟
به نظر می رسد نیشابور بهتر است به جای تقلا برای مرکز استان شدن که در منطقه هیچ ضرورتی برای آن نیست ، برای موقعیت گردشگری خود تقلا کند. شهری که بین دو شهر مرکز استان و مرکز ثقل سیاسی و اداری قرار بگیرد ، اگر روی بُعد تفریحی و گردشگری خود کار کند می تواند جایگاه و نقش ویژه و منحصربه فردی ایجاد نماید.
این جایگاه و نقش منحصر به فرد نیشابور در زمینه گردشگری به ویژه می تواند از ناحیه سبزوار تقویت شود. چرا که مشهد به جز وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) خود شهری است با جاذبه های بالای گردشگری و سرمایه گذاری های فراوان سالهای اخیر که واقعاً در مقابل عظمت فرهنگی و تفریحی امروز مشهد ، شهرهایی مثل نیشابور فرصت دیده شدن پیدا نمی کنند. اما اگر نیشابور خود را در کنار سبزوار و نه در مقابل ان قرار دهد ، دو نقش سیاسی و اداری و نقش گردشگری و تفریحی نیشابور و سبزوار با هم مجموعه کامل و موفقی از یک استان یا منطقه برابر و برادر را ایجاد می کنند.
لیکن در حال حاضر پیشنهاد ورود نیشابور به استان سربداران به خاطر وجود حساسیت های بالا در مردم عزیز نیشابور ، چندان مصلحت نیست. اما حداقل می توان پیشنهاد داد این دو شهر با کاهش حساسیت ها نسبت به یکدیگر زمینه را برای اتخاذ تصمیمات سریع و صحیح مسئولین فراهم آورند. معطل ماندن بیش از پیش مبحث تقسیمات استانی در شمال شرق کشور به نفع هیچیک ازشهرهای منطقه نیست.یک واقعیت مهم فعلی در خراسان رضوی این است که این استان با بیش از 30 شهرستان و جمعیت بیش از 6 میلیون نفر زیادی بزرگ است ، پس باید کوچک شود تا خدمات رسانی بهتری به همه مناطق صورت گیرد. و انجام صحیح این کار با کنار گذاشتن دعوا ها و حساسیت ها امکان خواهد داشت.
در ضمن روستاهایی از شهرستان نیشابور که برای تشکیل شهرستان خوشاب به حوزه سیاسی سربداران ملحق شدند ، حالا اگر پس گرفته شوند ، تأثیرمنفی خاصی روی منطقه سربداران نمی گذارد . چرا که مهم تشکیل شهرستان جدید بود که صورت گرفت. حالا تا زمانی که این روستاهای عزیز در منطقه ما باشند ، با جان و دل میزبانیشان می کنیم و از هر وقت به نیشابور بازگردند ما چیزی را از دست نداده ایم.
از اینکه مجدداً وبلاگتان را به روزرسانی خواهد کرد ، خوشحالیم. امید که در دور جدید فعالیت مستمر و طولانی مدت تری داشته باشید...
پیروز باشید...

داورزن و فناوری |وب
3 مخالف 11 موافق
شهرستان شدن داورزن بر همه مبارک به خصوص خوانندگان اسرارنامه
27 ارديبهشت 1391 - ساعت 12:10

اسرارنامه: باسلام و تشکر و عرض تبریک متقابل خدمت شما همشهری گرامی...
سرزمین سربداران
3 مخالف 5 موافق
سلام من به خاطر مشکلات درسی دیگه نتونستم وبلاگم رو به روز کنم همیشه به اسرارنامه سر میزنم اما وقتی دوستان این همه کامنت میزارن نیازی نیست ما کامنت بزاریم
قبل عید گفتم داورزن شهرستان میشه و به تایید دولت رسیده به احتمال زیاد در سفر ریاست جمهوری اعلام میشه دوستان نیشابوری خندیدند گفتند شما نمیتونید فرومد رو پس بگیرین میخواین داورزن رو شهرستان کنید حالا چشم همه حسودها کور دیدین هم داورزن رو شهرستان کردیم هم پاره تن سربداران فرومد رو پس گرفتیم اما در مورد شهرستان ششتمد خودمم هنوز گیج شدم
راستی نیشابوری ها چیکار میکنند فکر کنم دیگه دلیلی نمیبینند به اسرارنامه سر بزنند اخر تو هر مسابقه ای یک نفر پیروز میشه و یک نفر شکست میخوره اما هر کس وارد یه مبارزه میشه باید جنبه شکست رو داشته باشه من دوست داشتم نیشابوری ها هم میومدن و استان سربداران روتبریک میگفتن.
راستی نماینده نیشابور اقای سبحانی کجاست که2 سال پیش گفت اگه قرار باشه استانی ایجاد بشه قطعا نیشابور اقای سبحانی شما که رای اوردید دیگه نیازی نیست با احساسات مردم بازی کنید حالا نظرتون چیه؟
بازم بهتون سر میزنم و کامنت میزارم فعلا خدانگهدار
27 ارديبهشت 1391 - ساعت 11:08

اسرارنامه: سلام دوست عزیز و قدیمی مجله اینترنتی اسرارنامه ...
مدت هاست متوجه کم پیدا شدن شما شده ایم . و دروبلاگتان هم که هیچ اثری از شما نبود. اما همواره امیدوار بودیم سالم و سلامت باشید وآنقدر وقت داشته باشید که مجله خودتان را مطالعه نمایید.
آنچه در مورد زیادی کامنت های مخاطبان اسرارنامه فرمودید صحیح است ، اما می گویند هر گل یک بویی دارد ، در نتیجه کامنت گذاشتن دیگران جای خالی کامنت های شما را پر نمی کند. خصوصاً که شما یکی از رکوردداران طولانی ترین کامنت های اسرارنامه هستید.
امادوست عزیز حالا که یک مدت طولانی نبودید ای کاش به ما می گفتید در این مدت بهترین یا ضعیف ترین مطالب اسرارنامه کدام موارد بودند. نظرات مخاطبین عزیز برای ما راهگشاست.
ای کاش وبلاگتان را که با آن نام زیبا و پرمعنای سرزمین سربداران راه اندازی کردید ، ادامه می دادید . حتی اگر شده با هفته ای یک مطلب از سایت های دیگر.
از اینکه پیشبینی های شما و آرزوهای همه ما برای ارتقاء چند بخش جدید سبزوار به شهرستان به تحقق پیوست خوشحالیم و تبریک عرض می کنیم.
اما مگر فرومد پس گرفته شده است؟ اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید با ما در میان بگذارید تا اطلاع رسانی کنیم . سپاس ...
اما در مورد آنچه در ارتباط با نیشابوری ها فرمودید، دوست عزیز باید خدمتتان عرض کنیم به نظر می رسد در این رقابت به جای آنکه احساس کنیم یک شهر پیروز و دیگری بازنده است ، نگاه بهتر این باشد هر دو شهر سبزوار و نیشابور را برنده ببینیم.
حقیقتاً با تشکیل قریب الوقوع استان سربداران به مرکزیت سبزوار و جدا شدن این منطقه از استان خراسان رضوی ، نیشابور موقعیت فعلی سبزوار یعنی دومین شهر بزرگ و بی رقیب استان خراسان رضوی را به دست می آورد که خود افتخار بزرگی است. ضمناً زمینه ها برای ارتقاء نیشابور به مرکز استان هم در سال های آینده فراهم می شود.
پس ضمن اینکه هم استانی های عزیز نیشابوری باید به سبزواری ها تبریک بگویند ، ما سبزواری ها نیز باید این تبریک را به نیشابوری های عزیز داشته باشیم و همدلانه مسیر توسعه این دو شهر عزیز خراسان را طی کنیم.
به امید تشکیل استان سربداران(خراسان غربی) به مرکزیت سبزوار
به امید تشکیل استان بینالود(خراسان مرکزی) به مرکزیت نیشابور
زنده باد خراسان
زنده بادایران...

pmcسبزوار
2 مخالف 5 موافق
خراسان غربي نه............استان سربداران قابل توجه بعضي افراد..............
26 ارديبهشت 1391 - ساعت 01:18

اسرارنامه: با تشکراز نظر ارزشمند شما دوست گرامی.
با وجود نام زیبا و پرمعنایی چون سربداران که بیانگر گوشه هایی ژرفی از تاریخ پرافتخار این مرز و بوم است به نظر می رسد ، هیچ نام دیگری را نمی توان بر این استان گذاشت.
زنده باد استان پرافتخار سربداران

pmcسبزوار
4 مخالف 7 موافق
سلام منم شهرستان شدن داورزن و ششتمد رو تبريك ميگم ولي چه فايده سبزوار استان نشد اما با شهرستان شدن داورزن وششتمد سبزوار يك قدم از نيشابور جلو افتاد
درود بر استان سربداران............ .
26 ارديبهشت 1391 - ساعت 18:02

اسرارنامه: سلام دوست عزیز.
شهرستان شدن هریک از این بخش های عزیز خود به تنهایی فواید فراوانی برای منطقه خواهد داشت. اما قطعاً با تشکیل استان ، این فایده برای همه مردمان استان جدید ، چندبرابر خواهد شد.
ضمناً از نگاه مجله اینترنتی اسرارنامه سبزوار در حال حاضر به لحاظ آمادگی برای ارتقاء به مرکز استان ، موقعیت منحصر به فردی در بین همه شهرهای خراسان رضوی دارد. به طوری که نه یک پله بلکه چندین و چند طبقه از برخی دیگر از شهرستان های عزیز خراسان جلو تر است.
برای اثبات این موضوع به مقاله دو قسمتی «همه چیز برای مرکز استان شدن سبزوار فراهم است» به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:
http://www.asrarnameh.com/interviews.php?id=58
زنده باد pmcسبزوار
زنده باد استان عزیز سربداران ...

با سلام .جشن مقدماتی شهرستان شدن داورزن توسط اقشار مردم در وبلاگ داورزن شناسی
26 ارديبهشت 1391 - ساعت 15:28

اسرارنامه: جشن شیرینی باید باشد ...
حتماً حضور پیدا خواهیم کرد.
با سپاس...

سبزوار قهرمان
خراسان غربی استوار
26 ارديبهشت 1391 - ساعت 14:00

اسرارنامه: زنده باد سبزوار شهر دیرینه های پایدار
زنده باد شهر سرسبز جغتای
زنده باد جوین نگین سبز غرب خراسان
زنده باد شهرستان خوش آب و هوای خوشاب
زنده باد شهرستان داورزن دیار کویرنشینان با صفای مزینان
زنده باد ششتمد دیار فرید خراسان
زنده باد روداب مهد کوزه گری خراسان
والبته زنده باد استان پرافتخار سربداران ...


26 ارديبهشت 1391 - ساعت 10:25

اسرارنامه: دوست عزیزمتأسفانه متن نظر شما هنگام مطالعه توسط هیئت تحریریه اسرارنامه و درج پاسخ مناسب به دلیل بروز یک مشکل فنی به طور کامل پاک شد.
بااینحال از اظهار لطفتان نسبت به مجله اسرارنامه و سرزمین پرافتخار سربداران سپاسگذاریم.
اگر مایل هستید متن پیامتان توسط سایر مخاطبین عزیزمان نیز مطالعه شود، لطفاً مجدداً به ارسال آن اقدام کنید.
پیروز باشید...

اری سبزوار به لحاظ تقسیمات کشوری کوچک شد ولی همه میدانند سربداران در قلب این مردم است وهمیشه درکنار هم اند
25 ارديبهشت 1391 - ساعت 05:59

اسرارنامه: زنده باد سبزوار شهر دیرینه های پایدار
زنده باد شهر سرسبز جغتای
زنده باد جوین نگین سبز غرب خراسان
زنده باد شهرستان خوش آب و هوای خوشاب
زنده باد شهرستان داورزن دیار کویرنشینان با صفای مزینان
زنده باد ششتمد دیار فرید خراسان
زنده باد روداب مهد کوزه گری خراسان
والبته زنده باد استان پرافتخار سربداران ...

• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات