مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

عمومی   /   11 آذر 1398   /   کد مطلب: 23255   /   بازدید: 89   /   نظرات: 0

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

۱۴۱ مورد مشکوک به آنفولانزا در سبزوار/ فوتی نداشته‌ایم

۱۴۱ مورد مشکوک به آنفولانزا در سبزوار فوتی نداشته‌ایم
سبزوار-  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تا کنون هیچ خبری مبنی بر فوت افراد به دلیل آنفولانزا در شهرستان سبزوار وجود ندارد.
 
 فاطمه نوده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره آغاز زود هنگام موج سرما و بیماری‌های تنفسی از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا در کشور اظهار کرد: تا کنون تعداد ۱۴۱ مورد مشکوک به آنفلوانزا در سبزوار داشته‌ایم، از این تعداد ۶ نفر تست آنفولانزای  ایشان مثبت بوده که با مراقبت‌های انجام شده همگی بهبود یافته‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه این تعداد بروز آنفولانزا از نظر آماری طبیعی است، افزود: اگر مردم سرماخوردگی با تب شدید و ناگهانی داشته باشند و همچنین اگر این علائم در کودکان همراه با علائم گوارشی باشد، حتماً به پزشک مراجعه شود و در موارد سرماخوردگی‌های جزئی و ساده نیز بهتر است بیماران به پزشک مراجعه کنند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با تاکید بر اینکه تا به امروز گزارشی مبنی بر فوت افراد به دلیل آنفولانزا در سبزوار نداشته ایم، بیان کرد: فرد مبتلا شده به آنفولانزا باید استراحت کافی داشته باشد و از حضور در مجامع عمومی جهت جلوگیری از ابتلای دیگران خودداری کند، همچنین نوشیدن مایعات به خصوص آبمیوه‌های طبیعی فصل و سوپ می‌تواند به ایمنی و بهبود حال جسمانی فرد در بیماری کمک کنید.
 
نوده با اشاره به اینکه شستن دست یک امر ضروری است که می‌تواند از انتقال این بیماری جلوگیری کند و استفاده از ماسک می‌تواند باعث جلوگیری از انتقال آن شود، عنوان کرد: توصیه می‌شود افراد مسن، بیماران دارای نارسایی کلیه و دیابت، افراد سرطانی و همچنین افرادی که ناراحتی‌های مزمن تنفسی دارند از واکسن آنفولانزا با رعایت اصول ایمنی و تزریق واکسن، استفاده کنند.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات