مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   9 آذر 1398   /   کد مطلب: 23250   /   بازدید: 116   /   نظرات: 0

اختصاص 21 میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه مرکزی سبزوار /12 کتابخانه از 16 کتابخانه سبزوار خیرساز است

اختصاص 21 میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه مرکزی سبزوار 12 کتابخانه از 16 کتابخانه سبزوار خیرساز است
یکی از نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از اختصاص دو رقم 6 میلیارد ریالی و 15 میلیارد ریالی (مجموعاً 21 میلیارد ریال) برای احداث کتابخانه مرکزی سبزوار خبر داده است.
 
به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه و برمبنای گزارش منتشر شده در خبرگزاری ایرنا، رمضانعلی سبحانی فر چهارشنبه شب گذشته در همایش تقدیر از خیران کتابخانه ساز سبزوار هزینه احداث کتابخانه مرکزی این شهر را 50 میلیارد ریال اعلام کرده و گفته از مجموع 21 میلیارد ریال اختصاص یافته 15 میلیارد ریال آن از جانب نهاد کتابخانه هاست.
 
این نماینده مجلس حدود یک ماه قبل هم از اختصاص 800 میلیون تومان برای احداث المان یادبود ابوالفضل بیهقی در روستای زادگاهش حارث آباد خبر داده بود. (منبع1) ، (منبع2) حالا با این وعده های خوش فرهنگی مردم غرب خراسان رضوی منتظرند که ببیند، آیا وعده های آقای نماینده در عمل تحقق پیدا میکند و امسال بعد از سالها وقفه شاهد گشایشی در طلسم این دو پروژه خواهیم بود، یا که این وعده ها فقط در حد طرح در رسانه ها باقی می ماند؟
 
اسرارنامه در ادامه متن کامل خبر این خبر رو به نقل از ایرنا منتشر می کند:
 
خیران سبزوار ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه کمک کردند
 
سبزوار- ایرنا- خیران کتابخانه ساز سبزوار با اهدای پنج قطعه زمین، معادل ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه در این شهرستان کمک کردند.
 
مدیرعامل انجمن خیران کتاب سبزوار چهارشنبه شب در همایش تقدیر از خیران کتابخانه‌ساز این شهرستان گفت: مجموع پنج قطعه زمین که از سوی خیران اهدا شده یک هزار و ۳۸۶ متر مربع است.
 
مهدی مقصودی افزود: عملیات اجرایی این کتابخانه‌ها در سال جاری آغاز می‌شود که با بهره‌برداری از آنها مشکل کمبود فضای کتابخانه‌ای در مناطق غرب، شمال غرب و  روستای پرجمعیت ابارش سبزوار برطرف می‌گردد.
 
وی با اشاره به نقش خیران شهرستان سبزوار در احداث کتابخانه ادامه داد: از مجموع ۱۶ کتابخانه این شهرستان ۱۲ کتابخانه توسط خیرین ساخته شده است.
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ساخت کتابخانه مرکزی یکی از مطالبات مردم این شهرستان است که با پیگیری‌های فراوان ۶ میلیارد ریال برای ساخت آن اختصاص یافته است.
 
رمضانعلی سبحانی فر افزود: احداث کتابخانه مرکزی سبزوار حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که برای گام نخست علاوه بر ۶ میلیارد ریال  ۱۵ میلیارد ریال نیز از نهاد کتابخانه‌ها اختصاص یافته که عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.  
 
شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات