مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

فرهنگ   /   9 شهريور 1398   /   کد مطلب: 22860   /   بازدید: 116   /   نظرات: 0

پیشنهادات سردبیر اسرارنامه به فرماندار سبزوار: برندهای فرهنگی شهرستان را نادیده نگیرید

پیشنهادات سردبیر اسرارنامه به فرماندار سبزوار: برندهای فرهنگی شهرستان را نادیده نگیرید

سردبیر مجله اینترنتی اسرارنامه در نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار که اخیرا به مناسبت هفته دولت در محل فرمانداری این شهر برگزار شد، خواستار توجه بیشتر از جانب عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان به برندهای فرهنگی ارزشمند سبزوار شد که می توانند نام این شهر را در سطح ملی و بین المللی مطرح کنند.

به گزارش مجله اینترنتی اسرارنامه امید برومندی در این جلسه که با حضور فرماندار و معاونانش، رئیس اداره ارشاد اسلامی و شماری از اصحاب رسانه دیار سربداران برگزار شد، طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک ایام هفته دولت و تشکر از اقدامات و زحمات انجام شده با انتقاد از اینکه در شرح برنامه ها و دستاوردها و اهداف فرماندار سبزوار به موضوعات فرهنگی کمتر اشاره شده است، گفت: برندهای مختلف و ارزشمندی را در سبزوار داریم که معمولا خیلی راحت از کنارشان می گذریم اما در شهرهای مشابه سبزوار روی چنین برندهایی به خوبی مانور داده می شود ولی در حوزه فرهنگ و خصوصا برندهای فرهنگی سبزوار واقعا خیلی کم کاری شده است.

وی در ادامه از بین همه برندهای مهمی که از جنبه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و ... برای مطرح کردن نام سبزوار در عرصه ملی و بین المللی اهمیت دارند، به 4 موضوع محوری یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه در سال جاری، نهضت تاریخ ساز سربداران، هندبال و مشاهیر برجسته دیار سربداران به عنوان اولویت دارترین برندهای حال حاضر شهرستان اشاره کرد.

برومندی گفت: امسال یکصدمین سال تأسیس بیمارستان حشمتیه سبزوار به عنوان قدیمی ترین بیمارستان در خراسان است که حتی از بیمارستان امام رضای مشهد هم قدیمی تر است و از این بابت می تواند برند بهداشت و درمان شمال شرق کشور محسوب شود و در رونق بخشیدن به گردشگری سلامت حائز اهمیت است.

وی همچنین به نهضت تاریخ ساز سربداران اشاره کرد که سبزوار پایتخت این نهضت تاریخ ساز ایران بوده است اما همتی چنان که باید و شاید برای پاسداشت سالانه این نهضت مهم مردمی و دینی در شهر دارالمومنین صورت نمی گیرد. در حالیکه روزهای گذشته دومین بزرگداشت شیخ حسن جوری که فقط یکی از شخصیت های موثر در نهضت سربداران بوده است، در نیشابور برگزار شد. حالا سئوال اینجاست که چرا ما برای بقیه موضوع مهم و وسیع سربداران و شخصیت های متعددش در سبزوار کار مستمر و موثری نمی کنیم و فقط یک بار در سال 94 همایشی برگزار شد که متاسفانه دیگر ادامه پیدا نکرد.

سردبیر اسرارنامه در ادامه با اشاره به موضوع هندبال سبزوار گفت: همه می دانیم که هندبال از برندهای اجتماعی و ورزشی ماست که در فصل گذشته شاهد اوضاع خوبی برای آن نبودیم و این نشان می دهد که نیاز به توجه مدیریتی بیشتری به این موضوع از سوی مجموعه مدیریت عالی شهرستان است.

برومندی در پایان درباره برند بزرگان و مفاخر سبزوار نیز اظهار کرد: خوشبختانه در سبزوار بزرگان برجسته ای داریم که می توانند نام سبزوار را در عرصه بین المللی و ملی مطرح کنند اما از آن ها غافل مانده ایم.

وی با یادآوری خبر ناگوار درگذشت دکتر بسکی که اخیرا اتفاق افتاده است، گفت: پدر طبیعت ایران نیز مانند خیلی از بزرگانمان سالها دور از سبزوار بود و مسئولان سبزوار هیچ تلاش موثری برای ارتباط با او انجام ندادند. البته انجمن های مردمی در سبزوار بودند که این ارتباط را داشتند اما انتظار می رفت که سیستم های دولتی، ارگان های شهرستان نگاه مدبرانه تری نسبت به این موضوع داشته باشند.

وی افزود:  قبل تر از دکتر بسکی پدر طبیعت ایران نیز دکتر قندی سلطان تیتر ایران بود که در غربت فوت شد و یا استاد حمید سبزواری بود که البته اقداماتی در ارتباط با ایشان صورت گرفت ولی انتظار بیشتری می رود و درنهایت هنوز مفاخر زنده زیادی داریم که امید می رود در زمان حیاتشان به آن ها توجه موثری صورت گیرد.نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات