مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   10 آبان 1397   /   کد مطلب: 20535   /   بازدید: 2876   /   نظرات: 0

احیای نقش پشتیبانی فرودگاه سبزوار برای فرودگاه بین المللی مشهد با فرود اضطراری یک هواپیما

احیای نقش پشتیبانی فرودگاه سبزوار برای فرودگاه بین المللی مشهد با فرود اضطراری یک هواپیما
فرود پرواز تهران - مشهد در سبزوار
 
پرواز امروز تهران - مشهد در سبزوار فرود آمد.
 
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکزخراسان رضوی، مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: پرواز تهران به مقصد مشهد با شماره  964 متعلق به شرکت ایرتور به علت نامساعد بودن شرایط جوی و دید کم فرودگاه مشهد امروز در فرودگاه سبزوار به زمین نشست.
 
جعفری افزود: این پرواز ساعت 9 و 19 دقیقه امروز در فرودگاه سبزوار فرود آمد.
 
وی گفت: این هواپیما در پارکینک فرودگاه سبزوار منتظر مشخص شدن وضع فرودگاه مشهد است و مسافران از داخل هواپیما خارج نشده اند.
 
فرودگاه سبزوار، فعال در غرب خراسان رضوی با مساحت 328 هکتار در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی سبزوار قرار دارد و به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد است.
 
فرودگاه سبزوار فعالیت رسمی خود را در سال 1383 آغاز کرد.
 
منبع: واحد مرکزی خبربی
 
گفتنی است، با فرود اضطراری این هواپیما بار دیگر نقش فرودگاه سبزوار به عنوان تنها فرودگاه نیمه غربی استان خراسان رضوی و پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، احیاء شد.
 
رئیس فرودگاه مشهد اخیرا در گفت وگویی با خبرنگار مجله اینترنتی اسرارنامه گفته است: فرودگاه مشهد به خاطر سرد تر بودن هوای آن شهر و پدیده مه گرفتگی در فصول سرد سال، کنسلی های زیادی در پروازهای خود دارد ولی سبزوار در این مدتی که من بوده ام، فقط یک روز به خاطر گرد و خاک شدید، نتوانست پرواز انجام دهد. بنابراین فرودگاه سبزوار گزینه خوبی برای پشتیبانی از فرودگاه مشهد است.
 
این موضوع نشان می دهد حالا که نقش پشتیبانی فرودگاه سبزوار برای فرودگاه بین المللی مشهد اجتناب ناپذیر است، پس باید با تطویل باند و توسعه ترمینال زمینه نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیز در این فرودگاه فراهم آید تا بتواند به طور کامل پشتیبان دومین فرودگاه بین المللی و پر پرواز کشور در شمال شرق ایران باشد.
 
گفتنی است در حال حاضر در استان پهناور و پرجمعیت خراسان رضوی تنها دو فرودگاه فعال در شهرهای مشهد و سبزوار وجود دارند. 
 
کد: 5050
 
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات