مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

هنر   /   28 شهريور 1396   /   کد مطلب: 17661   /   بازدید: 2113   /   نظرات: 0

اثر خلاقانه هنرمند سبزواری به یاد شهید مدافع حرم / طراحی چهره شهید محسن حججی با 70 هزار اثر انگشت مردم سبزوار

اثر خلاقانه هنرمند سبزواری به یاد شهید مدافع حرم  طراحی چهره شهید محسن حججی با 70 هزار اثر انگشت مردم سبزوار

 سمیرا واعظی نژاد / مجله اینترنتی اسرارنامه

خبر شهادت مدافع رشید حرم شهید محسن حججی به دست ستم پیشگان داعش موجی از واکنش های ملی را در میان ایرانیان شهید پرور برانگیخت. 

هرچند همه این واکنش ها ارزشمند بودند اما برخی از اثر ماندگارتری برخوردار خواهند بود. زیرا علاوه بر عشق از ذوق و سلیقه هنرمندان ارزشی کشور برخواسته اند. 

یکی از این واکنش های ماندگار با ایده خلاقانه مجتبی مومن یکی از هنرمندان نقاش و مجسمه ساز بسیجی سبزوار شکل گرفت که شامل طراحی پرتره شهید حججی با  70 هزار اثر انگشت شهروندان سبزواری بود.

این هفتاد هزار اثر انگشت که پرتره شهید حججی را شکل داده اند به خوبی بیانگر این موضوع هستند که شهید حججی فقط یک نفر نبود بلکه همه مردم سبزوار و همه مردم ایران یکایک ادامه دهندگان راه این شهید والامقام و سایر شهدای معزز مدافع حرم و مدافعان حریم ولایت بوده و هستند. 

خبرگزاری ایرنا خلق این اثر هنری را در سبزوار به شرح زیر گزارش داده است:

طراحی چهره شهید حججی با 70 هزار اثر انگشت توسط هنرمند سبزواری

سبزوار-ایرنا- یک هنرمند سبزواری طی پنج روز با 70 هزار اثر انگشت چهره شهید محسن حججی را طراحی کرد.

مجتبی مومن عصر شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه طرح های مختلف هنری در باره شهید حججی طراحی شده به دنبال انجام کار هنری جدید برای گرامیداشت یاد این شهید بودم که طراحی با اثر انگشت را انتخاب کردم.
 
وی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا جامعه و به ویژه جوانان را با معنویت آشنا می کند و باعث بازدارندگی آنان از برخی ناهنجاری ها و کاهش برخی معضلات و مشکلات اجتماعی می شود.
 
وی پیوند معنویت و هنر را در انتقال آرمان های انقلاب موثر دانست و اظهار کرد: هنرمندان نباید خود را تافته جدا بافته از جامعه بدانند و باید هنر خود را که عطیه الهی است در خدمت مردم، نظام و آرمان های انقلاب به کار گیرند.
 
شهید محسن حججی مرداد ماه 1396 در عملیات مُستشاری در منطقه التَنْف مرز بین سوریه و عراق به وسیله نیروهای 'داعش' به اسارت درآمد و پس از 2 روز به ‌دست این گروه تروریستی تکفیری به شهادت رسید.
 
منبع: ایرنا
 
با سپاس از ابوالفضل عصارزاده به خاطر همکاری در تهیه این مطلب
 
برای مشاهده تصاویر بیشتر روی اینجا کلیک کنید
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات