مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

عمومی   /   24 اسفند 1395   /   کد مطلب: 15981   /   بازدید: 2028   /   نظرات: 0

محیط بان سبزوار هدف گلوله شکارچیان قرار گرفت

محیط بان سبزوار هدف گلوله شکارچیان قرار گرفت
سبزوار- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: ظهر امروز شکارچیان متخلف در منطقه شکار ممنوع 'ریوند' این شهرستان یک محیط بان را از ناحیه پا هدف گلوله قرار دادند.
 
حمید صادقی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محیط بان محیط زیست سبزوار موفق شدند یکی از متخلفان را دستگیر کنند اما متخلف دوم متواری شد.
 
وی ادامه داد: این دو شکارچی هفته گذشته یک رأس آهو را در منطقه ریوند تلف کردند و محیط بانان برای دستگیری آنها در حال گشت زنی در منطقه هستند.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: متخلفان حامل یک قبضه اسلحه کلاشنیکف جنگی، شمشیر و ‌ادوات شکار بوده اند.
 
وی افزود: محیط بانان دیگری به‌ منطقه اعزام شدند تا اقدام به گشت زنی و ‌پیگیری برای دستگیری شکارچی فراری کنند.
 
شهرستان سبزوار دارای 2 منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت 39 هزار هکتار و 2 منطقه شکارممنوع ریوند و کمر قلعه با مساحت 108 هزار هکتار است که توسط چهار پاسگاه و 14محیط بان حراست و پایش می شوند.
 
گونه های جانوری همچون قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار هستند.
 
بر اساس آخرین سرشماری سالانه وحوش و پستانداران 864 راس قوچ و میش، کل و بز و آهو در منطقه پروند و حدود 700 آهو در منطقه شیراحمد سبزوار شمارش شده است.
 
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات