مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

در شهر   /   16 دي 1395   /   کد مطلب: 15388   /   بازدید: 1961   /   نظرات: 0

احتمال شیوع آنفولانزای پرندگان در سبزوار رد شد / سوء تغذیه علت احتمالی مرگ کلاغ ها

احتمال شیوع آنفولانزای پرندگان در سبزوار رد شد  سوء تغذیه علت احتمالی مرگ کلاغ ها
رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار
علت احتمالی مرگ و میر کلاغ های تلف شده در سبزوار سوء تغذیه است
 
سبزوار - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: مرگ و میر کلاغ های تلف شده این شهرستان به احتمال زیاد سوء تغذیه بوده و ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دراین منطقه مشاهده نشد است.
 
به گزارش ایرنا، دکتر ولی الله جغتایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با نمونه برداری از سه کلاغ مرده و یک کلاغ نیمه جان که از میدان کارگر سبزوار جمع آوری شد، بیماری آنفلوآنزای مرغی مشاهده نشد. 
 
وی ادامه داد: علت مرگ کلاغ ها در دست بررسی است اما با توجه به بهبودی حال کلاغ نیمه جان پس از تغذیه مناسب، احتمال می رود گرسنگی و سرما علت این اتفاق است.
 
جغتایی گفت: با توجه به بروز مواردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی نقاط کشور یک تیم دامپزشکی نقاط مختلف شهرستان سبزوار را به منظور رصد شیوع احتمالی این بیماری پایش می کند.
 
 
*شکار پرندگان در سبزوار ممنوع شد
 
رئیس حفاظت محیط زیست استان سبزوار نیز گفت:‌ به دلیل احتمال شیوع بیماری آنفلونزای فوق حاد طیور در برخی از نقاط کشور، شکار پرندگان در این شهرستان ممنوع شد.
 
علیرضا صادقی افزود: در راستای حفاظت از سلامت عمومی مردم در مقابل این بیماری، صدور پروانه شکار برای هرگونه پرنده وحشی ممنوع است. 
 
وی ادامه داد: مردم با مشاهده هر گونه موارد مشکوک در پرندگان و تلف شدن آنها مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست و دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.
 
بیماری آنفلوانزای پرندگان یکی از بیماریهای مهم در ماکیان و سایر پرندگان به شمار می رود و پایش و مراقبت می تواند نقش مهم و به سزایی در پیشگیری و کنترل این بیماری در جمعیت طیور داشته باشد.

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات