مجله اینترنتی اسرار نامه سبزوار

اقتصاد   /   26 شهريور 1394   /   کد مطلب: 11004   /   بازدید: 3256   /   نظرات: 0

با احداث تونل های محور درگز - دوغایی

مسیر ترانزیت سبزوار به گمرک لطف آباد در مرز ترکمنستان کوتاه تر می شود

مسیر ترانزیت سبزوار به گمرک لطف آباد در مرز ترکمنستان کوتاه تر می شود
آغاز عمليات اجرايي تونل‌هاي محور درگز – دوغايي در خراسان رضوي
 
موج-مديرکل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي گفت: وزير راه و شهرسازي پنجشنبه ۲۶ شهريور ماه براي بازديد از برخي پروژه‌هاي در حال ساخت استان و همچنين براي افتتاح آغاز عمليات اجرايي تونل‌هاي محور درگز–دوغايي به اين استان سفر مي‌کند.
 
به گزارش خبرگزاري موج، محمد رضا اخوان عبداللهيان،مديرکل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي با اشاره به سفر وزير راه و شهرسازي به اين استان گفت: در اين سفر عمليات اجرايي تونل‌هاي محور درگز–دوغايي آغاز خواهد شد.
 
وي در ادامه با اشاره به اهميت اين محور در اقتصاد کشور و رونق واردات و صادرات و ترانزيت افزود: افزايش ايمني اين محور و کاهش تصادفات، روان سازي تردد، افزايش سطح سرويس در راه اصلي و کوتاه شدن مسير ترانزيت سبزوار- سلطان‌آباد - دوغايي- کبکان - درگز - لطف‌آباد (گمرک) از اهداف اجراي اين پروژه است.
 
اخوان عبداللهيان همچنين گفت:اين مسير داراي ۳ تونل کوچک و بزرگ است که کوتاه‌ترين تونل اين مسير ۲۱۱ متر طول دارد. طولاني‌ترين آن نيز با ۳ هزار و ۵۴۵ متر طول دارد. 
 
 
گفتنی است در چند سال اخیر عملیات احداث بزرگراه ترانزیتی سبزوار - سلطان آباد - قوچان و درگز تا مرز ترکمنستان آغاز شده است تا بدین ترتیب مبادلات تجاری و بازرگانی بین دو کشور همسایه ایران و ترکمنستان  تسهیل شده و بر امنیت مسیرهای آن افزوده شود.
 
لازم به ذکر است سبزوار از گذشته تا امروز همواره از قطب های مهم اقتصادی و تجاری در شمال شرق کشور بوده است. در سال های اخیر نیز با مطرح شدن احداث منطقه ویژه اقتصادی در سبزوار، اهمیت تجاری و بازرگانی این شهر افزایش یافته است.
 
بزرگراه ترانزیتی لطف آباد - قوچان - سبزوار از مسیر سبزوار به دیگر نواحی داخلی کشور هدایت می شود.
 
سبزوار در حال حاضر در کنار مشهد و تربت حیدریه یکی از مراکز ثقل حمل و نقل شمال شرق کشور است که از هر سه امکانات حمل و نقل هوایی، جاده ای، بزرگراهی ودر آینده نزدیک ریلی و آزادراهی برخوردار است.
 
سبزوار ، تربت حیدریه و مشهد نقاط ثقل مواصلاتی شمال شرق ایران
 
کوچه پس کوچه پیوندها
 
کلیک کنید:
 

نظر شما؟
نام:
ايميل:
وب:
عدد روبرو:


0 نظر در صف تاييد است.
• عملکرد اسرارنامه را چگونه ارزیابی می کنید؟
تبليغات